AÖF yaz okulu sınavı sınavı ne zaman? Anadolu Üniversitesi tarih verdi...

AÖF yaz okulu sınavı ne zaman hangi gün yapılacak sorusunun yanıtı, üstten veya alttan ders alan Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri tarafından sorgulanıyor. Yaz okulu sınavı için kayıtlar 5-9 Temmuz tarihlerinde tamamlanmıştı. Peki, AÖF yaz okulu sınavı sınavı ne zaman? İşte açıklanan tarih.

Yayınlanma Tarihi: 30.07.2021 11:06
Değiştirme Tarihi: 30.07.2021 11:06
AÖF yaz okulu sınavı sınavı ne zaman? Anadolu Üniversitesi tarih verdi...

AÖF yaz okulu sınavının ne zamn yapılacağına yönelik araştırmalar sürmeye devam ediyor. Binlerce Açık Öğretim Fakültesi öğrencisinin merak ettiği yaz okulu sınavı tarihi, Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı. AÖF yaz okulu sınavı sınavı ne zaman? İşte açıklanan tarih.

AÖF YAZ OKULU SINAV TARİHLERİ

Üniversitenin internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2020-2021 Öğretim Yılı Yaz Okulu kayıt ve sınav tarihlerinde güncelleme yapılmıştır. Buna göre, 2020-2021 Öğretim Yılı Yaz Okulu kayıtlarının 5-9 Temmuz 2021 tarihleri arasında, Yaz Okulu Sınavının da 4 Eylül 2021 tarihinde yüz yüze yapılması planlanmaktadır.

YÖK'TEN ONLİNE SINAV AÇIKLAMASI 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerdeki yaz okullarında gelecek yıldan itibaren yüz yüze, bu yaz döneminde ise uzaktan öğretim yapılabileceğini bildirdi.

Yükseköğretim Yürütme Kurulu, 7 Temmuz 2021 tarihli toplantısında üniversitelerdeki yaz okulu eğitimini ele aldı ve yaz okullarında uzaktan öğretim yöntemlerinin uygulanmaması yönünde karar verdi.

Ancak üniversitelerin yaz öğretimi akademik takvimini belirlemesi ve bazı üniversitelerin de yaz öğretimi eğitimlerini başlatması üzerine bugün toplanan Yükseköğretim Yürütme Kurulunda alınan yeni karar, üniversitelere yazı ile bildirildi.

YÖK'ün "Yaz Öğretimi Eğitimleri" konulu yazısına göre, üniversitelerdeki yaz okullarında uzaktan öğretim yapılamayacağına yönelik daha önceden alınan karar "bu seneye mahsus olmak üzere" uygulanmayacak.

Karar, 2021-2022 akademik yılından itibaren geçerli olacak. Bu kapsamda, üniversitelerde bu yaz döneminde yaz okullarında uzaktan öğretim yapılabilecek.