AÖF vize sınavları ne zaman yapılacak? AÖF sınavları online mı olacak?

AÖF vize sınavları ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, birçok Açık Öğretim Fakültesi öğrencisinin merak edip araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklama sonrasında AÖF bahar dönemi vize sınavı tarihleri belli oldu. Peki, AÖF vize sınavları ne zaman yapılacak? AÖF sınavları online mı olacak?

Yayınlanma Tarihi: 08.03.2021 13:57
Değiştirme Tarihi: 08.03.2021 13:57
AÖF vize sınavları ne zaman yapılacak? AÖF sınavları online mı olacak?

AÖF sınav tarihleri, Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Bahar dönemi kayıt yenileme işlemlerinin tamamlanmasının ardından gözler AÖF vize sınavı tarihlerine çevrildi. Sınavların online olup olmayacağı da merak edilen diğer konular arasında yer alırken, Anadolu Üniversitesi'nden açıklama yapıldı. 2021 AÖF bahar dönemi sınavlarının pandemi koşullarına göre şekilleneceği bildirildi. Peki, AÖF sınavları ne zaman? İşte, AÖF sınav tarihleri.

AÖF SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU 

AÖF bahar dönemi ara sınavı 10-11 Nisan’da yapılacak. Final sınavı ise mayıs ayında gerçekleştirilecek ve 29-30 Mayıs’ta düzenlenecek. Vize sınavı için 01 Mart 2021 tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, bahar dönemi ara sınavına ilgili sınav merkezinde girebilecekler.

Bahar Dönemi Ara Sınavı: 10 - 11 Nisan 2021.

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı: 29 - 30 Mayıs 2021

Yaz Okulu Sınavı: 08 Ağustos 2021

AÖF SINAVLARI ONLİNE MI OLACAK? 

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, ‘Değerli öğrencimiz, sınav dönemindeki pandemi koşulları dikkate alınarak değerlendirme yapılacaktır. Henüz bir karar verilmemiştir. Lütfen sadece kurumsal sosyal medya hesapları ve web sitesinden yapılan bilgilendirmeleri dikkate alınız." ifadesi kullanıldı.