AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? Anadolu Üniversitesi 2021 AÖF sonuçları için tarih verdi mi?

AÖF bahar dönemi vize sınavlarının tamamlanmasının ardından birçok Açık Öğretim Fakültesi öğrencisinin gözü kulağı sonuçların açıklanacağı zamana çevrildi. AÖF öğrenciler, 'AÖF bahar dönemi vize sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna internet üzerinden yanıt aramaya devam ediyor. Peki, AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? Anadolu Üniversite AÖF sonuçları için tarih verdi mi?

Yayınlanma Tarihi: 26.04.2021 11:45
Değiştirme Tarihi: 26.04.2021 11:45
AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? Anadolu Üniversitesi 2021 AÖF sonuçları için tarih verdi mi?

AÖF bahar dönemi vize sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, sınava katılım sağlayan Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin merakla sorguladığı konular arasında yer almaya başladı. Üniversiteden yapılan açıklamada, "Sınav sonuçları sınavla ilgili tüm süreçler tamamlandığında açıklanacaktır." ifadeleri kullanıldı. Peki, AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? Anadolu Üniversite AÖF sonuçları için tarih verdi mi?

AÖF SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

Takvime göre Açıköğretim sınavları 2 ve 6. Yarıyıl Dersleri ve 4 ve 8. Yarıyıl Dersleri olmak üzere iki ayrı planlamada gerçekleşti. Üniversiteden yapılan açıklamada, "Sınav sonuçları sınavla ilgili tüm süreçler tamamlandığında açıklanacaktır. Sonuçlar ile ilgili duyurular için kurumsal sosyal medya hesaplarımız ile web sitemizi takip edebilirsiniz." ifadesi kullanıldı.

AÖF güz dönemi final sınavları 25 Ocak'ta tamamlanmış sınav sonuçları ise 30 Ocak tarihinde erişime açılmıştı.

Bu bilgiler baz alındığında 2021 AÖF Bahar Dönemi Ara Sınav sonuçlarının 26 Nisan Pazartesi haftası açıklanması ön görülüyor.

İTİRAZLAR SONA ERDİ

17-18-19 Nisan tarihlerinde düzenlenen Bahar Yarıyılı Ara Sınav sorularına itirazlar 22 Nisan Perşembe saat 23.59'a kadar Öğrenci Otomasyonunda bulunan Sınav sekmesi üzerinden yapılabildi. Bu tarihten sonra yapılacak itirazlar dikkate alınmayacaktır.

AÖF SINAVLARI NASIL YAPILIYOR? 

Sınava esinav.anadolu.edu.tr adresi üzerinden e-devlet şifreniz ya da öğrenci şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Sınavlar kişiye özel olarak oluşturulmaktadır. Öğrenciler, sınav esnasında yalnız bulunmak ve soruları herhangi bir öğrenme kaynağından ya da herhangi bir kişiden destek almadan bireysel olarak cevaplamakla yükümlüdür.

Sınav başladıktan sonra aktif oturum içinde soruyu görme, sonraki soruya geçme gibi normal sınav akış işlemleri dışında; tarayıcıyı kapatma, sayfayı yenileme, sayfada geri tuşuna basma, tam ekrandan çıkma gibi herhangi bir işlemin yapılması anormal aktivite olarak değerlendirilir. Sınav sisteminde anormal aktivite tespit edildiğinde öğrenciye uyarı verilebilir. İşlemin tekrarlanması durumunda öğrencinin sınavı sonlandırılabilir.

Sınavda Uygulanacak Kurallara aykırı hareket edilmesi, anormal aktivitelerin tespit edilmesi, öğrenciden kaynaklanan teknik sorunlar ve benzeri nedenlerle sınavın tamamlanamamasının sorumluluğu öğrenciye aittir.

Sınavda 17 lisans programımızda ekli listede yer alan derslerden çoktan seçmeli soruların yanında kısa ve uzun cevaplı açık uçlu sorular da sorulacaktır