AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 AÖF sınav takvimi ve sonuç tarihi

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı, 10 Nisan tarihinde başlayan AÖF sınavlarının ardından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. Online olarak sınav olan Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri, sınav sonuçlarının hangi tarihlerde açıklanacağını merak ediyor. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 

Yayınlanma Tarihi: 12.04.2021 10:53
Değiştirme Tarihi: 12.04.2021 10:53
AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 AÖF sınav takvimi ve sonuç tarihi

10 Nisan tarihinde yapılmaya başlayan AÖF bahar dönemi ara sınavları sürmeye devam ediyor. 19 Nisan tarihine kadar tamamlanacak olan sınavlar için sonuç tarihi merak ediyor. Sınava katılım sağlayan, 'AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusunun yanıtını arıyor. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 

AÖF SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili bir duyuru yayınlanmadı. Ancak AÖF güz dönemi final sınavları 25 Ocak'ta tamamlanmış sınav sonuçları ise 30 Ocak tarihinde erişime açılmıştı.

Bu bilgiler baz alındığında 2021 AÖF Bahar Dönemi Ara Sınav sonuçlarının 24 Nisan tarihinde açıklanması ön görülüyor.

AÖF SINAV TARİHLERİ 

Anadolu Üniversitesi'nden Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Ara Sınav Duyurusu yayınlandı. Takvime göre online yapılacak olan ara sınavlar şu tarihlerde gerçekleşecek;

2 ve 6.yarıyıl dersleri için 10-11-12 Nisan 2021

4 ve 8. yarıyıl dersleri için 17-18-19 Nisan 2021

AÖF SINAVLARI NASIL YAPILIYOR? 

Sınava esinav.anadolu.edu.tr adresi üzerinden e-devlet şifreniz ya da öğrenci şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Sınavlar kişiye özel olarak oluşturulmaktadır. Öğrenciler, sınav esnasında yalnız bulunmak ve soruları herhangi bir öğrenme kaynağından ya da herhangi bir kişiden destek almadan bireysel olarak cevaplamakla yükümlüdür.

Sınav başladıktan sonra aktif oturum içinde soruyu görme, sonraki soruya geçme gibi normal sınav akış işlemleri dışında; tarayıcıyı kapatma, sayfayı yenileme, sayfada geri tuşuna basma, tam ekrandan çıkma gibi herhangi bir işlemin yapılması anormal aktivite olarak değerlendirilir. Sınav sisteminde anormal aktivite tespit edildiğinde öğrenciye uyarı verilebilir. İşlemin tekrarlanması durumunda öğrencinin sınavı sonlandırılabilir.

Sınavda Uygulanacak Kurallara aykırı hareket edilmesi, anormal aktivitelerin tespit edilmesi, öğrenciden kaynaklanan teknik sorunlar ve benzeri nedenlerle sınavın tamamlanamamasının sorumluluğu öğrenciye aittir.

Sınavda 17 lisans programımızda ekli listede yer alan derslerden çoktan seçmeli soruların yanında kısa ve uzun cevaplı açık uçlu sorular da sorulacaktır