Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
AÖF 2014 tek ders sınavları ne zaman?

AÖF 2014 tek ders sınavları ne zaman?

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı, 2013-2014 öğretim yılında tek dersten başarısız olan ve bu dersini geçtiği taktirde mezun olabilecek durumdaki öğrencilere tek ders sınavı yapılacak.

14.07.2014 14:13

AÖF final sınavlarının sonuçları açıklandı. Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı, 2013-2014 öğretim yılında tek dersten başarısız olan ve bu dersini geçtiği taktirde mezun olabilecek durumdaki öğrencilere tek ders sınavı yapılacak.AÖF tek ders sınavları ne zaman yapılacak, AÖF tek ders sınavına giriş için hangi şartlar gerekiyor, AÖF tek ders sınavları ve ayrıntıları acunn.com'da...AÖF sınav sonuçları için TIKLAYINAÖF sınav soru ve cevapları için TIKLAYINAÖF tek ders sınavına giriş şartları:1. Kayıtlı olduğu bölüm/programda tüm dersleri alan ve tek dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler tek ders sınavına girebilirler. 2. Öğrencinin sınava gireceği tek derse 2013-2014 öğretim yılı güz veya bahar döneminde kayıt yaptırmış olması gerekmektedir. 3. Başarısız olduğu tek dersten (DZ), (YZ) harf notu alan öğrencilere tek ders sınav hakkı verilmez. 4. Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri uygulamalı dersler) için tek ders sınav hakkı verilmez. 5. Tek ders sınav notu dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, dönem içi notları ile tek ders sınav notunun yüzdelik bilgileri dikkate alınarak belirlenir. 6. Tek ders sınavı sonucunda hesaplanan başarı notuna göre öğrencinin harf notu, ilgili dönemde o dersten bağıl değerlendirme sonunda oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenecektir. 7. Her ne sebeple olursa olsun tek ders sınavına katılmayan veya katılamayan öğrenciler için mazeret sınavı yapılmaz. Tek ders sınavına girmeyen öğrencilerin dönem sonu harf notları geçerli olacaktır. 8. Tek ders sınavı 20 Temmuz 2014 Pazar günü saat 14:00'de Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Samsun, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa ve cezaevinde olup tek ders sınavına girebilecek öğrenciler için bulundukları illerdeki cezaevlerinde gerçekleştirilecektir. 9. 20 Temmuz 2014 Pazar günü tek ders sınavının yapılacağı illerde ve KKTC/Lefkoşa'da bulunan AÖF büroları 10:00 - 15:00 saatleri arasında açık olacaktır. 10. Tek ders sınavına girecek öğrencilerin sistemimizde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak illere atamaları aşağıda yer alan tablo kullanılarak Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimiz tek ders sınavına gireceği sınav ilini, 26-27 Haziran 2014 tarihlerinde TC kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresi "Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu" linkinden sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 444 10 26 nolu Öğrenci Etkileşim Merkezi'ni arayarak değiştirebilirler. Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar. 

AÖF tek ders sınavı ne zaman yapılacak? AÖF tek ders sınavı geçtiğimiz yıl ilk kez denendi ve sınava katılan 56 bin öğrenciden 45 bini sınavdan yeterli notu alarak mezun oldu. TEk ders sınavından alınan yüzde 80'lik başarı nedeniyle uygulama bu yıl da devam edecek. Yurt içi programlar için tek ders sınavı 20 Temmuz'daYurt içi programları için 20 Temmuz'da gerçekleştirilecek olan tek ders sınavı, 11 şehir ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Lefkoşa'da gerçekleştirilecek. Yurt dışı programlar için tek ders sınavı 10 Ağustos'taAçıköğretim sisteminde Anadolu Üniversitesi yurt dışında 8 farklı ülkede, 17 farklı şehirde eğitim-öğretimini sürdürüyor. 17 şehirde de sınavların yapıldığı sistemde tek ders sınavları ise; Almanya-Köln, Azerbaycan-Bakü, Kosova-Priştina ve Makedonya-Üsküp’te gerçekleştirilecek. Sınavın tarihi ise 10 Ağustos olarak belirlendi.
Yorumlar | 0
üye profil