AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? Açık Öğretim Fakültesi final sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF sınav sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak merak ediliyor. Açık Öğretim Fakültesi final sınavı pandemi nedeniyle online olarak yapıldı. Açıköğretim Sistemi Dönem Sonu Sınavlarının 2. Oturumları (3, 5 ve 7. Yarıyıl dersleri için) 23-24-25 Ocak 2021 tarihlerinde çevrim içi ortamlarda yapıldı. Sınavların sona ermesi sonrasında binlerce AÖF öğrencisi sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorgulamaya başladı. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yayınlanma Tarihi: 26.01.2021 18:40
Değiştirme Tarihi: 26.01.2021 18:40
AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? Açık Öğretim Fakültesi final sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ülkemizi de etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitim ile birlikte birçok üniversite, öğrencilerine online sınav yapmıştı. Anadolu Üniversite Açık Öğretim Fakültesi güz dönemi final sınavı da 16 Ocak’ta online olarak başlamış ve 25 Ocak’ta sona ermişti. Final sınavı oturumlarının bitmesiyle öğrencilerin gözü kulağı AÖF sınav sonuçlarında oluyor. Peki, AÖF final sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bu dönem online olarak yapılan AÖF vize sınav sonuçları, sınavların bitmesini takiben 4 gün sonra açıklanmıştı. Final sınav sonuçları da aynı şekilde açıklanacağı düşünülürse 29-30 Ocak tarihlerinde öğrencilerin erişimine açılabilir. AÖF sınav sonuçları “esinav.anadolu.edu.tr” adresinde açıklanacak.

AÖF FİNAL SONUÇLARI ERKEN AÇIKLANABİLİR!

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektör Yardımcısı ve Açıköğretim Fakültesinin (AÖF) Dekan Vekili Prof. Dr. Selim Başar, yaptığı yazılı açıklamada, 1 milyon 52 bin aktif öğrencisi bulunan Açıköğretim Sistemi'nin 2020 yılı itibarıyla dijitalleşme ve uluslararasılaşma noktasında önemli adımlar atacağını belirtti.

AÜ Açıköğretim Sistemi'nin 14-15 Aralık 2019'da gerçekleştirilen güz dönemi ara sınav sonuçlarının 5 gün gibi rekor bir sürede duyurulduğunu hatırlatan Başar, şöyle devam etti:

"Açıköğretim Sistemi'ndeki ders düzenlemeleri ve Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezindeki yazılımcı personelin hazırladığı yazılımlar bir araya gelince daha güzel ve hızlı bir sonuç ortaya çıktı. Bununla ilgili emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu, üniversitemiz için bir gururdur. Final sınav sonuçlarını da yine bu şekilde erken açıklayacağız. Öğrencilerimiz sınav sonuçlarını yine erken bekleyebilirler."