AÖF kayıt yenileme ücreti nasıl ödenir? AÖF kayıt yenileme işlemleri başladı...

AÖF kayıt yenileme ücretinin nasıl ödeneceğini merak eden, Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda kayıt yenileme işlemleriyle uğraşan öğrenciler, kayıt yenilemeyle ilgili ücret detaylarını öğrenmek istiyor. Peki, AÖF kayıt yenileme ücreti nasıl ödenir?

Yayınlanma Tarihi: 16.02.2021 10:14
Değiştirme Tarihi: 16.02.2021 10:14
AÖF kayıt yenileme ücreti nasıl ödenir? AÖF kayıt yenileme işlemleri başladı...

AÖF kayıt yenileme işlemleri, 2021 yılının bahar dönemi kayıtlarında büyük ilgili görmeye devam ediyor. AÖF kayıt yenileme ücretinin nasıl ve nereden ödeneceğini merak edenler, internet üzerinden konuyla ilgili sorgulamalarını yapmaya başladı. Peki, AÖF kayıt yenileme ücreti nasıl ödenir?

AÖF KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NASIL YATIRILIR?

Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir.

Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 26 Şubat 2021 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:59’a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır.

AÖF DERS SEÇİMİ VE ÖDEME BİLGİSİ EKRANI-TIKLAYINIZ

Öğrenciler yaptıkları ödemenin, 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

26 Şubat 2021 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler,  2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybeder.

Güz/Bahar Dönemi kayıt yenileme için yatırılan Dönem Öğretim Gideri ile Dönem Öğrenim Ücreti/Dönem Öğrenci Katkı Payı tutarları iade edilmez ve ödeme yapıldıktan sonra kayıt yenileme işleminden vazgeçilemez.