AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman bitecek?

AÖF kayıt yenileme işlemleri, Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan duyuruyla birlikte alınmaya başladı. Binlerce Açık Öğretim Fakültesi öğrencisi, AÖF kayıt yenileme sürecinin başlamasıyla birlikte, kayıt yenileme işlemlerinin ne zamana kadar ve nasıl yapılacağını sorgulamaya başladı. Peki, AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman bitecek?

Yayınlanma Tarihi: 15.02.2021 09:57
Değiştirme Tarihi: 15.02.2021 09:57
AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman bitecek?

AÖF kayıt yenileme işlemlerinin başlamasıyla birlikte, binlerce öğrenci kayıt yenileme işlemlerini yapmaya başladı. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan duyuruda, "Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacak. Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi üzerinden gerçekleşecek. Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyecektir." ifadelerine yer verildi. Peki, AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman bitecek?

AÖF KAYIT YENİLEME NE ZAMAN BİTECEK?

AÖF kayıt yenileme işlemleri 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayıp, 26 Şubat 2021 Cuma günü saat 23:30’da sona erecektir.

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyecektir.

Kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir.

Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

AÖF KAYIT YENİLEME EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 26 Şubat 2021 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:59’a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır. Öğrenciler yaptıkları ödemenin, 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

AÖF kayıt yenileme ekranı Açıköğretim kayıt yenileme ne zaman bitecek Anadolu Üniversitesi duyurdu
26 Şubat 2021 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybeder.

Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde mutlaka kontrol etmelidir.

Kaydı yenilenen öğrenci, kayıt yenileme tarihleri içinde, ödediği dönem öğretim gideri tutarının altında olmamak şartıyla seçtiği dersi silip yerine başka bir ders seçebilir veya yeni ders ekleyebilir.

Şifreniz yoksa ya da unuttuysanız yeni şifrenizi;

AOSDESTEK İletişim ve Çözüm Masasının 0850 200 46 10 numaralı telefonunu Fakültemiz kayıtlarındaki cep telefonu numaranızla arayarak,Size en yakın AÖF bürolarına şahsen giderek,www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Şifre İşlemleri” bağlantısından şifrenizi alabilirsiniz.