AÖF kayıt yenileme nasıl, nereden yapılır? AÖF kayıt yenileme tarihleri ve harçları

AÖF kayıt yenileme işlemleri 7 Ekim pazartesi başladı. Peki, AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır? AÖF harçları ne kadar? AÖF kayıt yenileme ile ilgili merak ettiklerinizi haberimizde bulabilirsiniz. İşte AÖF kayıt yenileme nasıl, nereden yapılır, harçlar ne kadar? Sorusunun cevabı…

Yayınlanma Tarihi: 07.10.2019 10:04
Değiştirme Tarihi: 07.10.2019 10:06
AÖF kayıt yenileme nasıl, nereden yapılır? AÖF kayıt yenileme tarihleri ve harçları

AÖF yenileme işlemleri nasıl yapılır? Sorusunun cevabı binlerce açıköğretim öğrencileri tarafından merak ediliyor. AÖF, ikinci üniversite kayıt yenileme, harçlar, kaç ders seçilecek, ders başına harç ne kadar gibi sorular günün en çok merak edilen konuları arasına girdi.

Açıköğretim Fakültesi öğrencileri, İktisat ve İşletme öğrencileri için kayıt yenileme işlemleri 7 Ekim 2019 Pazartesi günü başlayacak. İnternet üzerinden yapılacak kayıt yenileme işlemleri için son gün 18 Ekim 2019 Cuma.

Mazeretli kayıtlar ise 18 Ekim Cuma günü yapılacak.

Kayıt yenileme, Ders Seçimi (Ekle-Sil) işlemi ve Kayıt Yenileme Bedelinin Ödenmesiyle gerçekleşecektir. Kayıt yenileme işlemleri; Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyeceklerdir.

Güz Döneminde kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir.

Harçlar hangi bankaya yatırılacak?

AÖF harçlarının hangi bankaya yatırılacağı AÖF öğrencileri tarafından sorgulanıyor. Harçlar ATM ve Mobil bankacılık üzerinden Ziraat Bankası’na yatırılabilecek. Harç tutarı ise, seçilen derslere göre değişiklik gösterecek.