AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman yapılacak? İşte Anadolu Üniversite'nin belirtiği tarih

AÖF kayıt yenileme işlemlerinin ne zaman başlayacağı, binlerce açık öğretim fakültesi öğrencileri tarafından sorgulanmaya başladı. Anadolu Üniversitesi tarafından yayınlanan 2021-2022 yılı eğitim takvimiyle birlikte AÖF kayıt yenileme tarihleri belli oldu. Peki, AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman yapılacak? İşte Anadolu Üniversite'nin belirtiği tarih.

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2021 11:26
Değiştirme Tarihi: 17.09.2021 11:26
AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman yapılacak? İşte Anadolu Üniversite'nin belirtiği tarih

AÖF kayıt yenileme işlemleriyle ilgili araştırmalar sürmeye devam ediyor. Anadolu Üniversitesi öğrencileri 2022 eğitim yılı için kayıt yenileme tarihlerinin başlayacağı zamanı merak ediyor. AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman yapılacak? İşte Anadolu Üniversite'nin belirtiği tarih.

AÖF KAYIT YENİLEME NE ZAMAN YAPILACAK? 

AÖF kayıt yenileme işlemleri 27 Eylül tarihinde başlayacak ve 8 Ekim’de sona erecek. Güz dönemi ara sınavı 27-28 Kasım’da, Güz dönemi dönem sonu sınavı ise 8-9 Ocak’ta yapılacak. AÖF, YKS yeni kayıtları 6 Eylül tarihinde başladı ve 10 Eylül’de sona erdi.

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR? 

Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyecektir. Kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir. Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir.