AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman başlayacak? AÖF güz dönemi kayıt yenileme tarihleri

AÖF güz dönemi kayıt yenileme işlemlerinin ne zaman başlayacağı, binlerce Açık Öğretim Fakültesi öğrencisi tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan duyuruyla birlikte, AÖF kayıt yenilemenin ne zaman yapılacağı belli oldu. Peki, AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman başlayacak? İşte AÖF güz dönemi kayıt yenileme tarihleri.

Yayınlanma Tarihi: 23.09.2021 10:36
Değiştirme Tarihi: 23.09.2021 10:36
AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman başlayacak? AÖF güz dönemi kayıt yenileme tarihleri

AÖF kayıt yenileme işlemleri için geri sayım başladı. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri, her dönem belirli tarihlerde kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştiriyor. AÖF güz dönemi kayıt yenileme işlemlerinin ise ne zaman yapılacağı belli oldu. Peki, AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman başlayacak? İşte AÖF güz dönemi kayıt yenileme tarihleri.

AÖF KAYIT YENİLEME NE ZAMAN YAPILACAK? 

AÖF KAYIT YENİLEME NE ZAMAN YAPILACAK

AÖF kayıt yenileme işlemleri 27 Eylül tarihinde başlayacak ve 8 Ekim’de sona erecek. Güz dönemi ara sınavı 27-28 Kasım’da, Güz dönemi dönem sonu sınavı ise 8-9 Ocak’ta yapılacak. AÖF, YKS yeni kayıtları 6 Eylül tarihinde başladı ve 10 Eylül’de sona erdi.

AÖF DERS SEÇİMİ NASIL YAPILIYOR? 

Öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile ilgili kayıt yenileme tarihleri içinde yapılacaktır. Ders seçimi ilgili kayıt yenileme tarihinin son günü saat 23:30’a kadar yapılabilir.

Öğrenciler, bir yarıyılda toplam 45 AKTS kredilik ders seçebilir. Öğrenci, ders seçimini (ekle/sil); kayıt yenileme tarihleri içinde, sadece o dönem için yapar ve sonradan itiraz edemez.

Öğrenciler FF harf notlu derslerini seçmeyebilir. Öğrenciler sorumlu oldukları derslerin tamamından başarılı olmadan mezun olamayacaklarından, seçmedikleri FF harf notlu dersleri dersin açıldığı sonraki dönem/dönemlerde almak zorundadır.