AÖF kayıt yenileme işlemi nasıl yapılır? İşte 2021 AÖF kayıt yenileme tarihleri

AÖF kayıt yenileme işlemi nasıl yapılır sorusunun yanıtı, Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklama sonrasında, 2021 yılı AÖF kayıt yenileme tarihleri açıklandı. Peki, AÖF kayıt yenileme işlemi nasıl yapılır? İşte 2021 AÖF kayıt yenileme tarihleri.

Yayınlanma Tarihi: 11.02.2021 11:03
Değiştirme Tarihi: 11.02.2021 11:03
AÖF kayıt yenileme işlemi nasıl yapılır? İşte 2021 AÖF kayıt yenileme tarihleri

AÖF kayıt yenileme işlemleri her yıl olduğu gibi bu yılda yapılacak. AÖF kayıt yenileme işlemleri için gün sayan öğrenciler, kayıt yenilemelerin nasıl ve ne zaman yapılacağını internet üzerinden sorgulamaya devam ediyor. Peki, AÖF kayıt yenileme işlemi nasıl yapılır? İşte 2021 AÖF kayıt yenileme tarihleri.

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

AÖF kayıt yenileme işlemleri 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayıp, 26 Şubat 2021 Cuma günü saat 23:30’da sona erecektir.

Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyecektir. Kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir. Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir.

Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 26 Şubat 2021 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:59’a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır. Öğrenciler yaptıkları ödemenin, 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.