AÖF kayıt yenileme işlemi için son gün ne zaman? AÖF kayıt yenileme ücreti nasıl ödenir?

2021 yılı AÖF kayıt yenileme işlemlerinin nasıl yapılacağı ve ne zaman sona ereceği birçok Açık Öğretim Fakültesi öğrencisinin merak edip araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Eğitimlerini açıktan devam ettiren öğrencilerin kayıt yenileme sürecini tamamlamaları için artık çok az bir zaman kaldı. Peki, AÖF kayıt yenileme işlemi için son gün ne zaman? AÖF kayıt yenileme ücreti nasıl ödenir?

Yayınlanma Tarihi: 24.02.2021 14:35
Değiştirme Tarihi: 24.02.2021 14:35
AÖF kayıt yenileme işlemi için son gün ne zaman? AÖF kayıt yenileme ücreti nasıl ödenir?

AÖF kayıt yenileme işlemleri tüm hızıyla sürmeye devam ederken, kayıt yenileme işlemlerini henüz tamamlamamış olan binlerce Açık Öğretim Fakültesi öğrencisi internet üzerinden AÖF kayıt yenileme işlemlerinin ne zaman sona ereceğini sorguluyor. Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan duyuru sonrasında kayıt yenileme işlemlerinin ne zaman sona ereceği tarih belli oldu. Peki, AÖF kayıt yenileme ne zaman sona erecek? 2021 AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

AÖF KAYIT YENİLEME TARİHLERİ NE ZAMAN BİTİYOR?

AÖF kayıt yenileme işlemleri 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başladı, 26 Şubat 2021 Cuma günü saat 23:30’da sona erecek. Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyecektir. Kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir. Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

AÖF KAYIT YENİLEME ÜCRETİ NASIL ÖDENİR?

Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 26 Şubat 2021 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:59’a kadar ödeme yapılabilecektir