AÖF güz dönemi sınavları ne zaman yapılacak? | AÖF sınav takvimi

AÖF güz dönemi sınavlarının ne zaman yapılacağı binlerce Açıköğretim Fakültesi öğrencisi tarafından sorgulanmaya başladı. Güz dönemi ara sınavlarına hazırlanan öğrenciler AÖF sınav takvimini inceliyor ve ara sınav tarihlerini sorguluyor. Peki, AÖF güz dönemi sınavları ne zaman yapılacak?

Yayınlanma Tarihi: 30.10.2019 11:36
Değiştirme Tarihi: 30.10.2019 11:36
AÖF güz dönemi sınavları ne zaman yapılacak? | AÖF sınav takvimi

AÖF güz dönemi ara sınavları için hazırlıklarını sürdüren öğrenciler bir yandan da yaklaşan sınav dönemi öncesinde sınav tarihlerini netleştirmeye çalışıyor. Peki, AÖF güz dönemi sınavları ne zaman yapılacak? İşte AÖF ara sınav takvimi.

AÖF'ün yayımladığı akademik takvimde yer alan bilgilere göre; Güz Dönemi Ara Sınavı 14 - 15 Aralık 2019 tarihinde, Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı ise 18 - 19 Ocak 2020 tarihleri arasında uygulanacak.

AÖF'TEN KAÇ YILDA MEZUN OLMAK GEREKİYOR?

Öğrencilere, öğrenimlerini tamamlamaları için tanınan program süresi; 2 yıllık önlisans programları için 4 yarıyıl, 4 yıllık lisans programları için 8 yarıyıldır. Azami süreler ise öğrencinin kayıt yaptırdığı dönemden başlamak üzere önlisans programları için 8 yarıyıl, lisans programları için 14 yarıyıldır. Öğrenci, azami süreler boyunca öğrencilik haklarından yararlanır. Öğrenci, kayıt yenilemediği dönemlerde öğrencilik haklarından yararlanamaz. Öğrencinin kayıt yenilemediği dönemler, azami eğitim-öğretim süresinden sayılır.