AÖF final sınav sonuçları ne zaman belli olacak? 2021 Açık Öğretim Fakültesi güz dönemi final sınav sonuçları

AÖF final sınav sonuçları ne zaman açıklanacak merak ediliyor. 2021 AÖF güz dönemi final sınavları Covid 19 pandemi nedeniyle online olarak yapılıyor. Çevrimiçi sınavlara giren binlerce Açık Öğretim Fakültesi öğrencisi sonuçların açıklanacağı tarihi heyecanla beklemeye başladı. Peki, AÖF final sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yayınlanma Tarihi: 23.01.2021 17:18
Değiştirme Tarihi: 23.01.2021 17:18
AÖF final sınav sonuçları ne zaman belli olacak? 2021 Açık Öğretim Fakültesi güz dönemi final sınav sonuçları

Üniversite eğitimini Anadolu Üniversite Açık Öğretim Fakültesi’nde tamamlayan öğrenciler, güz dönemi final sınavları pandemi nedeniyle online olarak yapılıyor. AÖF öğrencileri, evlerinde çevrimiçi girdikleri ve tamamladıkları dönem sonu sınavlarının sonuçları için beklemeye başladı. Anadolu Üniversitesi yönetimi ise AÖF güz dönemi final sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunu cevaplandırdı. İşte 2020-2021 AÖF güz dönemi final sınav sonuçları sorgulama ekranı…

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Açıköğretim güz dönemi dönemi sınavları 1. yarıyıl dersleri ve 5. yarıyıl fark dersleri için 16-17-18 Ocak, 3, 5 ve 7. yarıyıl dersleri için 23-24-25 Ocak'ta çevrim içi ortamlarda yapılacak. Final sınavı için son iki gün kalmasına rağmen sınavlarını tamamlayan öğrencilerin sonuç tarihi sorusuna üniversiteden gelen yanıt şöyle;

“Sınav sonuçları sınavla ilgili tüm süreçler tamamlandığında açıklanacaktır. Sonuçlar ile ilgili duyurular için kurumsal sosyal medya hesaplarımız ile web sitemizi takip edebilirsiniz.” denildi.

AÖF FİNAL SINAVI SONUCU SORGULAMA

12-13-14 Aralık ve 19-20-21 Aralık 2020 tarihleri aralığında online olarak gerçekleşen AÖF sınavının sonuçları, 25 Aralık tarihinde erişime açılmıştı. Öğrenciler sonuçları https://aof.anadolu.edu.tr adresinden sorgulayabildiler.

HARF NOTLARI VE ANLAMLARI

AA, AB, BA, BB, BC, CB ve CC geçer harf notlarıdır. Bu notları aldığınız dersleri tekrar seçemezsiniz.

CD, DC ve DD harf notları ise öğrencinin son akademik durumu Başarılı yani genel not ortalaması 2,00 ve üzerinde ise geçer harf notlarıdır ve öğrenci bu dersleri tekrar seçemez. Öğrencinin genel not ortalaması 2,00’ın altında ise; öğrenci, Genel Not Ortalamasını 2,00’ın altına düştüğü dönemden itibaren bu notları aldığı dersler tekrar seçilebilir.

FF ise Başarısız Harf Notudur ve öğrenci FF aldığı dersleri tekrar seçebilir.

Örneğin, Akademik durumu Uyarı olan bir öğrencinin, daha önceki dönemden iki DD, bir DC olmak üzere üç koşullu geçer harf notuna ve bir de FF notuna sahip olduğunu varsayalım. Öğrenci koşullu geçer harf notuna sahip olduğu 3 dersi istediği zaman alabileceği gibi, FF notuna sahip olduğu dersi de istediği zaman alabilir. Burada önemli olan öğrencinin mezun olmak için genel not ortalamasını 2.00 ve üstüne taşıması ve FF dersinin olmamasıdır. Öğrenci genel not ortalamasını 2.00 ve üzerine taşıdığında koşullu geçer harf notuna sahip olduğu derslerden de başarılı olmuş olacaktır.

BAŞARI NOTU NASIL HESAPLANIYOR?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esaslarının 9.maddesinde "(Değişik:Senato‒3/1/2017‒1/10; Değişik: Senato‒18/9/2018‒7/4; Değişik: Senato‒27/11/2019‒15/13; Değişik: Senato‒11/3/2020‒2/7) Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Öğretim Programlarında, ders bazında "Başarı Notu" alt sınırı uygulanır. "Başarı Notu" alt sınır değeri, laboratuvar dersleri, uygulama dersleri ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında öğretim dili İngilizce olan dersler dışında 35'tir…” denilmektedir.

Not: 2019-2020 öğretim yılı bahar döneminden itibaren geçerli olacak şekilde “Başarı Notu” alt sınır değeri 35 olup Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde harf notları, dersin alındığı ilgili dönemdeki Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esaslarına göre belirlenmektedir.