Anthony Fauci'den şaşırtan açıklama: Kapalı mekan girişlerinde yapılan ateş ölçümünün pek faydası yok

Koronavirüs salgınına tedbir amaçlı olarak hayata geçirilen uygulamalardan biri de kapalı mekanlara girişlerde görevliler tarafından yapılan ateş ölçümüydü. Salgın sonrası yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Anthony Fauci, mekan girişlerinde yapılan bu ateş ölçümünün sanıldığı kadar faydalı olmadığını belirtti. Fauci, kişinin koronavirüs taşıyıp taşımadığını anlamak için oldukça yanlış bir uygulama olduğunu da ifade etti. 

Yayınlanma Tarihi: 20.08.2020 10:35
Değiştirme Tarihi: 20.08.2020 10:35
Anthony Fauci'den şaşırtan açıklama: Kapalı mekan girişlerinde yapılan ateş ölçümünün pek faydası yok

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Anthony Fauci, Walter Reed Askeri Tıp Merkezi'nin Facebook üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayına katıldı. Koronavirüs belirtileri arasında yer alan yüksek ateş ile ilgili bir noktaya vurgu yapan Fauci, ateş ölçümlerinin genellikle hatalı olduğunu söyledi. 

Beyaz Saray'da artık ateş ölçümü yapılmadığını söyleyen Fauci, mevsimin yaz olması nedeniyle yanlış sonuçların ortaya çıkabileceğini kaydetti.

Fauci'nin konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde: 

"Geçen gün Beyaz Saray'a gittim. Klimalı araca binene kadar ateşim 103 gibiydi ve sonra 97.4 oldu. Başka bir tesise girmeye çalıştığımda ateşim 93'tü, bu da muhtemelen solunum cihazı kullanmam gerektiği anlamına geliyordu. Bence bundan vazgeçip tedbirli olmalı, sorular sormalı, bu şekilde yapmalıyız."