Antalya Muratpaşa'da karantina kovalamacası: Böyle yakalandılar

Koronavirüs salgını nedeniyle karantina uygulamasına gidilen Antalya Muratpaşa İlçesi Yeşildere ve Gebizli Mahalleleri'nde dün akşam üzeri saatlerinde ilginç bir olay yaşandı. Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla giriş ve çıkışların yasaklandığı bölgede, bariyerleri aşarak kaçmaya çalışan 2 kişi güvenlik ekipleri tarafından yakalandı. O anlar muhabirlerin fotoğraf makinesine ve kameralarına böyle yansıdı. 

Yayınlanma Tarihi: 19.05.2020 12:48
Değiştirme Tarihi: 19.05.2020 12:48
Antalya Muratpaşa'da karantina kovalamacası: Böyle yakalandılar

Antalya Muratpaşa ilçesinde bulunan Yeşildere Mahallesi, koronavirüs salgını nedeniyle Hıfzıssıhha Kurulu hükmüyle karantinaya alındı. Bu kapsamda Yeşildere ve Gebizli mahallelerine de giriş çıkışlar yasaklandı, polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Mahalleleri çevreleyen giriş çıkışlara bariyerler yerleştirildi.

Dün akşam 17.00 sıralarında ise karantinanın uygulandığı bölgede 2 kişi, bu bariyerleri aşıp kaçmaya çalıştı. Aşık Veysel Caddesi üzeridne bulunan bariyerleri aşan 2 kişi, ardına bile bakmadan koşmaya başladı. Bu anlarda cadde üzerinde de polis ekipleri ilerleyiş durumundaydı. Durumu fark ettiler ve sonrasında bir kovalamaca yaşandı. 

Kısa bir kovalamacanın ardından, karantinayı aşıp kaçmaya çalışan bu iki kişi yakalandı. O anlar muhabirlerin fotoğraf makinesine ve kameralarına böyle yansıdı. 

Bu kişiler yakalanmakla da kalmadı ve uygulanan tedbir kararını deldikleri için de 3 bin 150 lira da idari para cezasına çarptırıldılar.