Antalya Kaş'ta çıkan orman yangını villalara 15 metre kala söndürüldü!

Antalya Kaş'ta gece saatlerinde, aydınlatma direğinin ampul bölümünün kısa devre nedeniyle eriyip yere düşmesi sonucu orman yangını çıktı. Büyük paniğe neden olan yangın, villalara 15- 20 metre kala söndürüldü.

Yayınlanma Tarihi: 24.05.2020 14:21
Değiştirme Tarihi: 24.05.2020 14:21
Antalya Kaş'ta çıkan orman yangını villalara 15 metre kala söndürüldü!

Antalya Kaş'a bağlı Çukurbağ Yarımadası'ndaki makilik ve zeytinlik alanda saat 03.00 sularında orman yangını çıktı. Kısa sürede yayılan alevler büyük paniğe neden oldu. Bölgeye gelen Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı 5 arazöz, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı 3 itfaiye aracı, Kaş Belediyesi'ne bağlı su tankeri ve çok sayıda personelle AKUT Kaş Kalkan Ekibi'nden 10 gönüllü yangının kontrol altına alınması için yoğun çaba gösterdi.

Korkutan yangında alevler bölgedeki lüks villalara 15- 20 metre kadar yaklaştı. Yangının kontrol altına alınma saati ise 05.30'u buldu. Yangında yaklaşık 25 dönüm makilik ve zeytinlik alan zarar gördü.

Haber ile ilgili metin girin!.

NEDENİ AYDINLATMA DİREĞİ

Yangının çıkış nedenine ilişkin ilk incelemede yapıldı. Buna göre yangının, bölgedeki bir aydınlatma direğinin ampul bölümünün kısa devre sonucu eriyerek yere düştüğü, buradan sıçrayan kıvılcımın otları tutuşturması sonrasında çıktığı belli oldu. 

Haber ile ilgili metin girin!.

"ÇOK KORKTUK"

Bölgedeki vatandaşlardan biri olan ve yangına 15 metre uzaklıkta villası bulunan Okan Gözaçan, yangını şu sözlerle anlattı: "Burada gayrimenkullerim var. Gece arkadaşlar uyandırdı 'yangın var' diye. Çok kötü bir rüzgar vardı zaten. Gelip müdahale ettik yangına ve çok korktuk. Alevler korkunç derecede ilerliyordu. Villalara gelecek zannettim ama çok şükür müdahale ederek söndürdüler." 

"ARABALARI DA ÇEKTİK"

Bölgede tatil yapan Korcan Evgin ise, komşularının haber verdiğini ve yangının direkten çıktığını söyledi. Evgin, "Arabaları çektik yanmasın diye. Yangın daha şiddetlenince eşyalarımızı alıp başka bir bölgeye geçtik. Çok korktuk. Herkes panik halindeydi. Bağrışmalar, çağrışmalar vardı. Villalarda kalanları tahliye ettik" bilgilerini verdi.  (DHA)