Antalya Gazipaşa'da 5.2 büyüklüğünde deprem! Vali'den vatandaşlara çağrı...

Akdeniz'de saat 15.44 sıralarında büyüklüğü 5.2 olarak ölçülen bir deprem meydana geldi. Deprem başta Antalya olmak üzere birçok ilde hissedildi. Kandilli Rasathanesi, depremin büyüklüğünü 4.5 olarak açıkladı. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, depreme ilişkin paylaşımlarda bulundu. Antalya Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, yaptığı açıklamada kendilerine ulaşan olumsuz bir durumun olmadığını katıldığı canlı yayında açıkladı. Başkan Yılmaz, 'Şu anda olumsuz bir şey duymadık. Bize intikal eden bir şey yok. Kendim de hissettim depremi. Sanırım deprem açıklarda oldu. Sadece Gazipaşa'da değil, doğu tarafındaki ilçelerde hissedildi. Geçmiş olsun diyorum.' dedi. Antalya Valisi Ersin Yazıcı ise vatandaşların isterlerse evlerinin önüne çıkabileceğini belirtti ve "Evlerinin önüne çıkmak isterlerse müsaade ediyoruz. Sokağa çıkma yasağımız var tabi. 112'ye telefonlar geldi, buradan da duyurmak isterim." ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 05.12.2020 16:19
Değiştirme Tarihi: 05.12.2020 16:20
Antalya Gazipaşa'da 5.2 büyüklüğünde deprem! Vali'den vatandaşlara çağrı...

Antalya'nın Gazipaşa ilçesi açıklarında 15.44'te 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, çevre illerde de hissedildi. Kandilli Rasathanesi, depremin büyüklüğünü 5.4 olarak açıklandı. 

AA muhabiri Süleyan Elçin, AFAD İl Müdürü ve UMKE ekipleriyle görüştüğünü ve şu ana kadar kendilerine gelen olumsuz bir haber olmadığını belirtti. 

Elçin, depremin Mersin ve Konya'da da hissedildiğini, Antalya'daki vatandaşların ise şiddetli sarsıntı nedeniyle evlerini boşaltıp dışarı çıktığını ifade etti. 

ANTALYA VALİSİ ERSİN YAZICI: DUYURMAK İSTERİM, EVLERİNDEN ÇIKABİLİRLER

Antalya Valisi şu bilgileri paylaştı:

"Hepimize geçmiş olsun Allah göstermesin diyelim. Gazipaşa açıklarında deniz açıklarında deprem. Bizim hiçbir noktamızda, hiçbir ilçemizde herhangi bir hasar bildirilmedi. Herhangi bir can kaybı, mal kaybı yaralanma ve hasar; tüm ilçelerden teyitleri aldık. İlk bilgiler herhangi bir olumsuzluk yok.

Evlerinin önüne çıkmak isterlerse müsaade ediyoruz. Sokağa çıkma yasağımız var tabi. 112'ye telefonlar geldi, buradan da duyurmak isterim. Evlerinin önüne çıkabilirler. Arzu edenler, isteyen vatandaşlarımız evlerinin önüne çıkabilirler. Bunu 112'yi, jandarmayı, polisi arayanlara da söyledik. Evlerinin önüne çıkmalarında bir mahsur yok. "

Haber ile ilgili metin girin!.

Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz katıldığı canlı yayında depreme ilişkin ilk bilgileri paylaştı.

Başkan Yılmaz'ın sözleri şu şekilde: 

Şu anda olumsuz bir şey duymadık. Bize intikal eden bir şey yok. Kendim de hissettim depremi. Sanırım deprem açıklarda oldu. Sadece Gazipaşa'da değil, doğu tarafındaki ilçelerde hissedildi. Geçmiş olsun diyorum. S

Sokağa çıkma yasağı olduğu için insanlarımız evlerinde. Benim bulunduğum mahallede bir panik havası yok. 

Ben bulunduğum evde depremi hissettim balkonda oturarak. Elimin altındaki masanın gidip geldiğini hissettim. Çat çat sesler duyduğunu da hissettim ama bir panik havasında değildi insanlar.