Antalya Eczacılar Odası Başkanı Mehmet Ertekin: Pandemide bazı vitaminlerin fiyatı, 20-30 kat arttı

Antalya Eczacılar Odası Başkanı Mehmet Ertekin, bazı markalara ait vitamin haplarının fiyatlarının 20- 30 kat arttığını söyledi. Ertekin, "İnternet üzerinden de satışlar var ve dikkat edilmesi gerekiyor." açıklamasında bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 04.10.2020 12:38
Değiştirme Tarihi: 04.10.2020 12:51
Antalya Eczacılar Odası Başkanı Mehmet Ertekin: Pandemide bazı vitaminlerin fiyatı, 20-30 kat arttı

Antalya Eczacılar Odası Başkanı Mehmet Ertekin, corona virüsü sürecinde vücut direncini artırmak isteyenlerin vitaminlere yöneldiğini belirterek, bazı markalara ait vitamin haplarının fiyatlarının 20- 30 kat arttığını söyledi.

Antalya Eczacılar Odası Başkanı Mehmet Ertekin'in açıklaması şöyle;

“Vatandaş biraz daha vücut direncinin yüksek olmasını istiyor. Böyle olunca da vitamin mineral gruplarından destek alması lazım. Ancak belirli markalar fiyatlarını çok yükseltti. Tabi sadece onlara bağımlı değiliz"

"Çünkü internet üzerinden de satışlar var ve dikkat edilmesi gerekiyor. Bu tür ürünlere farklı kanallardan ruhsat alındığından satışı da farklı kanallara kaçtı. Ama güvenliği ve güvenilirliği açısından eczanelerdeki doğru marka ve doğru fiyatları tercih ederek hastalarımız direnç konusunda önlemlerini alabilir” 

“Fiyatları artık firmalar belirliyor, eskiden Sağlık Bakanlığı belirliyordu. Ruhsat alımında bakanlık değiştiği ve fiyat serbestliği oluştuğundan fiyat artıyor. Burada bizim rolümüz devreye giriyor. Hem tercih edilecek ürün hem doğru fiyattaki doğru ürünü hastalarımıza sunmak için bize danışmalarını tavsiye ediyoruz. Eczacılarına danıştıklarında hem direncini yüksek tutacak hem de cebine zarar vermeyecek ürünleri tavsiye edebiliriz”

DHA