Antalya'daki öğrenci yurdundaki korkunç olayla ilgili Valilikten açıklama

Antalya öğrenci yurdunda yaşanan korkunç cinayet Türkiye'nin kanını dondurdu. Bu yurtta aşçılık yapan İhsan G., yurtta kalan üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul'un başını satırla kesip, göğsünün üzerine koyarak 'Deccal'i vurdum' diye bağırdı. Konuyla ilgili son dakika açıklaması ise Antalya Valiliği'nden geldi. Yapılan açıklamada İhsan G.'nin psikolojik rahatsızlığının olduğu fakat rutin kontrollerine gitmediği belirtildi. 21 yıldır aşçılık yapan zanlının olaydan 3 ay önce yurtta işe başladığı belirtildi.

Yayınlanma Tarihi: 08.12.2021 13:07
Değiştirme Tarihi: 08.12.2021 13:07
Antalya'daki öğrenci yurdundaki korkunç olayla ilgili Valilikten açıklama

Antalya'daki 4 katlı öğrenci yurdunun yemekhanesinde dün saat 14.30 sıralarında meydana gelen korkunç olay, duyanların tüylerini ürpertti. Kepez İlçesi Kültür Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan yurtta aşçı olarak çalışan İhsan G., henüz bilinmeyen bir nedenle mutfakta duvara dayadığı Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul'un başını satırla kesti.

Haber ile ilgili metin girin!.

"DECCAL'İ VURDUM" DİYE BAĞIRDI

İhsan G., kestiği başı, Tuğrul'un göğsünün üzerine koyup "Deccal'i vurdum" diye bağırdı. Ardından satırı da gencin göğsünün üzerine bıraktı. Olayı gören öğrencilerden biri yemekhanenin kapısını kapatıp kilitledikten sonra polisi aradı. İhbar üzerine öğrenci yurduna gelen polis, İhsan G'yi gözaltına aldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

ANTALYA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Türkiye'yi sarsan cinayete ilişkin Antalya Valiliği'nden açıklama geldi. Valilik özel bir yurtta kalan üniversite öğrencisini öldüren şüphelinin çeşitli psikolojik rahatsızlıklarının bulunduğunu, 29 Temmuz'dan sonra aylık rutin kontrollere gitmediğinin tespit edildiğini bildirdi.

Haber ile ilgili metin girin!.

ŞÜPHELİYE BİPOLAR DUYGULANIM BOZUKLUĞU TEŞHİSİ KONULMUŞ

Valilikten yapılan açıklamada, üniversite öğrencisi M.S.T'yi öldüren şüpheli İ.G'nin, 21 yıldır aşçı olarak çalıştığı ve olaydan 3 ay önce yurtta işe başladığı belirtildi. Şüpheliye, 17 Mart 2020'de düzenlenen doktor raporunda bipolar duygulanım bozukluğu teşhisi konulduğuna dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

Haber ile ilgili metin girin!.

"27 Kasım 2020'de düzenlenen doktor raporunda bipolar duygulanım bozukluğu ve unipolar, depresyon, depresif nöbet tanısı konulduğu, 2 Mart 2020'de hastanede 15 gün yatış yaptığı ve şizoaffektif bozukluk ve bipolar duygulanım bozukluğu ile psikotik belirtisiz manik teşhisi konulduğu, bu tarz hastalıklarda her ay rutin kontrollere gitmesi gerekirken 29 Temmuz 2021'den sonra bir daha kontrole gitmediği tespit edilmiştir. Tahkikat çok yönlü devam etmektedir."

Kaynak: AA

İlgili Sayfalar: Playlist