Antalya'da terk edilen binayı talan ettiler

Antalya'da bir sitenin inşaatı yarım kaldığı için daireleri uyuşturucu madde bağımlıları kullanmaya başladı. Dairelerin balkon demirleri, kapıları ve kablolarını çalanların hırsızlık anı, cep telefonuyla görüntülendi. 

Yayınlanma Tarihi: 30.09.2020 14:27
Değiştirme Tarihi: 30.09.2020 14:28
Antalya'da terk edilen binayı talan ettiler

Antalya Muratpaşa'daki 3 bloklu sitenin inşaatı, uyuşturucu madde bağımlıları tarafından kullanılmaya başlandı. Bu kişilerin talan ettiği binalara çıkan kimliği belirsiz kişiler, dairelerdeki kapıları, balkonlarındaki alüminyumları, camları ve kabloları çaldı. Balkondaki camların ve korkulukların söküldüğü anlar ise çevrede oturan bir kişi tarafından cep telefonuyla görüntülendi. Yarım kalan inşaatın tamamlanması için binadaki hissedarlar ise yeni bir müteahhitle anlaştı.

"BEKÇİ TUTTUK" 

Konuyla ilgili konuşan hissedarlardan Oktay Pını, ''Bu sırada inşaatı yapan müteahhit de yarım bırakıp, kaçtı. Bu nedenle müdahale edemedik. Madde bağımlıları burayı kendilerine yatak yaptı. Dairelerdeki balkon ve kapıların çoğu sökülmüş ve çalınmış durumda. Kapıları çalarken bazı hırsızlar da yakalanmış. Biz bu hırsızlık olayının önüne geçebilmek için bekçi tuttuk. Balkonlardaki alüminyumları, kapıları, para edecek her şeyi çalmışlar" dedi. 

Haber ile ilgili metin girin!.(DHA)