Antalya'da şaşırtan olay: Kopan elini poşete koyup hastaneye gitti

Antalya Finike'de yaşayan 59 yaşındaki marangoz Ahmet Esen, ağaç kestiği sırada motorlu testereye sol elini kaptırdı. Eli kopan Esen, poşete koyduğu eliyle hastanenin yolunu tuttu. İki hafta önce yaşanan olaya göre Ahmet Esen'in kopan sol eli, Finike Devlet Hastanesi'nde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulans helikopter ile sevk edildiği Antalya merkezindeki özel bir hastanede 10 saatlik bir ameliyat ile yerine dikildi.

Yayınlanma Tarihi: 05.02.2021 12:33
Değiştirme Tarihi: 05.02.2021 12:33
Antalya'da şaşırtan olay: Kopan elini poşete koyup hastaneye gitti

Mobilyacı Ahmet Esen, evinin bahçe kenarındaki odunluğa ağaç budamaya gittiğini ifade etti.

Olay günü taşın üstünde çalıştığını ifade eden Ahmet Esen, motorla birlikte düştüğünü, sol elinin bilek hizasından kesildiğini ifade etti. Diğer eliyle kesilen elini tuttuğunu söyleyen Ahmet Esen, poşete koyduğu diğer eliyle yoldan geçen bir arkadaşı tarafından hastaneye getirildiğini söyledi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Ahmet Esen şunları söyledi:  Hastanedeki doktorlar 'Antalya'ya sevkini yapacağız, bu konuda uzman olan bir doktor var. Eğer o doktorlara denk gelirsen iyileşirsin, yoksa burada tedavi etmemiz mümkün olmaz, elini kaybedersin' dedi. Hava ambulansı ile beni Antalya'ya getirmişler. Operasyon başarıyla sonuçlandı. Allah'a şükrediyorum, doktorumuza, tecrübeli hastane çalışanlarına teşekkür ediyorum. Beni kısa sürede ameliyata hazırladılar. Şu anda elimi hissediyorum, parmaklarım oynamaya başladı.

Kaynak: DHA