Antalya'da plajda altın ve değerli maden aradılar!

Antalya Alanya'da ilginç görüntüler kaydedildi. Sahillere dedektörle gelen kişiler, rüzgarın şiddetiyle büyüyen dalgaların kıyıya sürüklediğini düşündüğü altın ve değerli madenleri aradı.

Yayınlanma Tarihi: 08.12.2020 14:44
Değiştirme Tarihi: 08.12.2020 14:44
Antalya'da plajda altın ve değerli maden aradılar!

Alanya'da etkili olan sağanak yağış ve şiddetli rüzgar nedeniyle denizde dev dalgalar oluştu. Ellerine dedektör alan define avcıları da, Kleopatra ve Damlataş plajlarında altın ile değerli maden aradı. Elektronik cihazın çıkardığı sesleri kulaklıkla dinleyerek dedektörlerle değerli eşya arayanlar sahil bandını taradı.

"ZİYNET EŞYALARINI ARIYORUZ"

Define avına çıkan Mehmet Yıldırım, turistlerin yaz aylarında denizde yüzdüğü esnada düşürdükleri ziynet eşyalarını aradıklarını belirterek, “Turistlerin yazın düşürdükleri değerli eşyaları, kışın büyük dalgaların getirmesiyle topluyoruz. Bu tür eşyalar yer altında kalıp yok olacağına yer üstüne çıkartarak ekonomiye katkı sağlıyoruz. Daha önce de sikke ve benzeri 26 parça tarihi eser bulup devletimize teslim ettim. Genelde yağışlardan sonra büyük dalgalarla ziynet eşyaları geliyor” açıklamasını yaptı. 

Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.