Antalya'da meydana gelen kaza sonrası girdiği diyalogla fenomen olan 'Zavadanak Bekir' tutuklandı

Zavadanak Bekir olarak tanınan Bekir Varol, tutuklanıp cezaevine gönderildi. 42 yaşındaki Varol, 15 Mart günü Manavgat'ta meydana gelen kaza sonrası, girdiği diyalog sonrası fenomen haline gelerek uzun süre ülke gündeminde kalmıştı. 5 ay hapis cezasına çarptırılan Bekir Varol şu sıralar cezasını çekiyor.

Yayınlanma Tarihi: 14.08.2020 14:29
Değiştirme Tarihi: 14.08.2020 15:26

Antalya Manavgat'ta 15 Mart günü yaşanan kazada Bekir Varol'un kullandığı araç, Niyazi K. isimli sürücünün otomobiliyle çarpıştı. 

Kazada 2 kişi yaralanırken, ihbar üzerine sağlık ekipleri, polis ekipleri ve basın mensupları olay yerine intikal etti. 

Kamyonetin sürücü Bekir Varol, meydana gelen kazayı heyecanlı bir şekilde anlatırken kurduğu cümleler ve 'Zavadanak' kelimesiyle bir anda Türkiye'de fenomen oldu ve 'Zavadanak Bekir' olarak anılmaya başlandı. Olay sonrası birçok haber kanalı onunla röportaj yaparken, YouTuber'lar da onunla video çekmeyi ihmal etmedi. 

İHA'nın haberine göre, o günkü kazada 2.2 promil alkollü olduğu tespit edilen Bekir Varol'un ehliyetine 6 ay el konulurken, para cezası uygulanıp 'trafik güvenliğini tehlikeye düşürmek' suçundan Manavgat 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açılmıştı.

Bekir Varol hakkındaki davanın sonuçlandığı belirtilirken, Varol'un 5 ay hapis cezasına çarptırıldığı ifade edildi. 

Alanya Adliyesine giderek teslim olan Varol, işlemlerinin ardından cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA