Antalya'da korkunç cinayet! Darp ettikten sonra boğup ellerini ve ayaklarını bağlayarak toprağa gömmüşler...

Kan donduran cinayet Antalya'da işlendi. 6 gündür kendisinden haber alınamayan 24 yaşındaki Aykut Çakal, ormanlık alanda ve ayakları bağlı halde toprağa gömülü bulundu. Katil zanlısı olarak ise 24 yaşındaki gencin yakın arkadaşı M.K. her yer aranıyor. Öte yandan katil zanlısı M.K.'nin, Aykut'a ait otomobili satıp parasını alabilmek için Suriyeli bir genci de dublör olarak kullandığı ve satışı gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Olay, yakalanan Suriyeli'nin itirafı üzerine ortaya çıkarken, Çakal'ın da cansız bedeni bu şekilde bulunabildi. Baba Nihat Çakal ise, oğlunun cenazesini teslim alırken gözyaşlarını tutamadı, 'Yılların arkadaşı celladı olmuş oğlumun' diyerek isyan etti. 

Yayınlanma Tarihi: 28.11.2020 14:51
Değiştirme Tarihi: 28.11.2020 14:51
Antalya'da korkunç cinayet! Darp ettikten sonra boğup ellerini ve ayaklarını bağlayarak toprağa gömmüşler...

Burdur'dan Antalya'ya taşınan ve buradaki mağazalar zincirinin bir şubesinde reyon yöneticisi olarak çalışan Aykut Çakal'ın İstanbul'da yaşayan ailesi, oğullarından 23 Kasım günü itibariyle haber alamamaya başladı. Bunun üzerine polise başvuran aile, oğullarının akıbetini öğrenmek istedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Polis ekipleri bu başvuru üzerine bir çalışma başlattı ve Aykut'un ayağına sıcak su döküp rapor aldığını ve o günden bu yana da cep telefonu sinyalinin alınamadığını belirledi.  

AYKUT'A BENZEYEN KİŞİYE ARACI SATTIRDI İDDİASI

Tüm aramalara rağmen Aykut Çakal'ın izine rastlanmazken, aile, oğullarının kaybolmasının ardından 2008 model otomobilinin Muratpaşa ilçesi Sinanoğlu Caddesi üzerindeki bir galeriye satıldığını, satış işlemini gerçekleştiren kişinin de arkadaşı M.K. olduğunu öne sürdü. M.K.'nin, satış işlemleri sırasında da Aykut Çakal'a benzeyen Suriyeli bir genci aracın sahibiymiş gibi yanında getirdiği iddia edildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

TOPRAĞA GÖMÜLÜ CESEDİ BULUNDU

Çalışmalarını bu yönde genişleten ekipler, Aykut Çakal'ın benzeri Suriyeliye ulaştı. Gözaltına alınan Suriyeli, Aykut Çakal'ı otomobilini satıp parasını almak için M.K. ile boğarak öldürdüklerini, cesedini de Varsak bölgesindeki ormanlık alana gömdüklerini itiraf etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Adı açıklanmayan şüphelinin belirttiği ormanlık alanda arama yapan polis, Aykut Çakal'ın el ve ayakları bağlı cesedini, toprağa gömülü halde buldu. Ekipler tarafından gömüldüğü yerden çıkartılan Çakal'ın cansız bedeni Antalya Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından toprağa verilmek üzere İstanbul'un Silivri ilçesine gönderildi.

(Aykut Çakal'ın otomobilini sattığı iddia edilen arkadaşı M.K.(solda) Suriyeli genç (sağda) fotoğrafta yer aldı.)

Haber ile ilgili metin girin!.

'YILLARIN ARKADAŞI CELLADI OLMUŞ OĞLUMUN'

Acılı baba Nihat Çakal, "Oğlumu parası için öldürmüşler. Keşke parasını alıp, kendini bıraksalardı. Çok üzgünüm. Yılların arkadaşı celladı olmuş oğlumun" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Polis, Aykut Çakal'ın yakın arkadaşı olduğu belirlenen M.K.'nin yakalanması için çalışmalarını sürdürürken, şüphelinin sırasıyla Isparta, İzmir ve Hatay'a gittiği belirlendi.

Öte yandan polis, şüphelilerin Aykut Çakal'a ait otomobili 86 bin TL'ye sattıklarını saptadı. Bulunan otomobile el koyuldu.

Kaynak: DHA