Antalya'da ilginç olay... Denizin dibinde silah buldu, polise teslim edildi

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde denize dalış yapan 25 yaşındaki Rus uyruklu Svetlana, deniz dibinde silah buldu. Ailesiyle birlikte burada yaşayan Svetlana, deniz gözlüğüyle daldığı denizde tabancayı görünce durumu önce cankurtarana söyledi. Ardından bu bilgi polis ekiplerine bildirildi ve silah 17 yaşındaki Kutay Ulucan tarafından denizden çıkarıldı. Tabanca, herhangi bir olayda kullanılıp kullanılmadığının belirlenmesi için kriminal laboratuvara gönderildi.

Yayınlanma Tarihi: 11.07.2020 14:44
Değiştirme Tarihi: 11.07.2020 14:52
Antalya'da ilginç olay... Denizin dibinde silah buldu, polise teslim edildi

Antalya'nın ünlü sahillerinden olan Konyaaltı Sahili'nde bu sabah ilginç bir olay yaşandı. Ailesiyle birlikte buradaya yaşayan Rus uyruklu Eda Svetlana, deniz gözlüğüyle yüzerkeden denizde bir cisim fark etti. Dikkatlice baktığında bunun bir silah olduğunu fark etti ve durumu cankurtarana bildirdi. Cankuratan da polise haber verdi. Silah, sahilde bulunan 17 yaşındaki Kutay tarafından çıkarıldı ve polise teslim edildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

İlk incelemeye göre silahın kurusıkıdan bozma olduğu tespit edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan 25 yaşındaki Svetlana, yüzerken tabancayı gördüğünü ve cankurtaranlara durumu bildirdiğini söyledi. İlk söylediğinde kendisine inanmadıklarını belirten Svetlana, daha sonra kendisiyle birlikte yüzenlerin dalıp silahı çıkardığını ve polise teslim ettiğini söyledi. 

Kaynak: DHA