Antalya'da engelli çift ve çocuklarına feci dayak: Hepinizi bu şişeye oturturum

Antalya Kepez'de 19 şubat günü yaşanan olayda yüzde 90 engelli Mümin Kara, yüzde 40 engelli eşi Emine Kara ile çocukları Bekir ile Fatma, evlerinin yakınındaki işletme sahipleri A.Y. ve N.Y ile park meselesi yüzünden tartıştı. Tartışma büyüyünce A.Y. ve N.Y. Fatma Kara'yı dövüp saçından sürükledi, araçta bulunan Mümin Kara'ya saldırdı. Art arda yumruklar atan saldırganlar, çevredekilerin araya girmesiyle ayrıldı. Saldırganlardan A.Y., elindeki soda şişesini göstererek, 'Aİlecek bu şişeye hepinizi oturturum, evinizi yakacağım' diyerek tehdit savurdu. Olayda dili boğazına kaçan Mümin Kara'nın hayatını isi eşi kurtardı. 

Yayınlanma Tarihi: 23.02.2021 12:35
Değiştirme Tarihi: 23.02.2021 12:35
Antalya'da engelli çift ve çocuklarına feci dayak: Hepinizi bu şişeye oturturum

Olayda Mümin Kara'nın engelinin bulunduğu sağ bacağında ve kafatasında kırıklar olduğu belirlenirken, apar topar ameliyata ardından da yoğun bakıma alındı. Kara'nın sağ gözünün ise yüzde 90 ihtimalle görme işlevini kaybedeceği belirtildi. Şüpheliler ise ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

'HEPİMİZİ DARBETTİLER'

İşletme sahipleriyle uzun süredir araç parkı nedeniyle tartışma yaşadıklarını söyleyen Emine Kara, “Evimizin yanındaki bir işletmenin sahibi beyefendiyle aylardır süren araç parkı tartışmamız var. Eşim engelli olduğu için anlık olarak hastaneye gidip geliyoruz. Bu nedenle kendisini 'Buraya araba park etmeyin' diye uyardık. O gün de kızım kendisinden arabasını çekmesini istedi. Bize hakaret ve küfretmeye başladı. Oğlumu ve beni darbetmeye başladılar, sonra kızımı saçından tutup yerde sürüklediler. Bu sırada eşimi de darbettiler. 'Geberirsin, ölürsün' diyerek eşimin üstünde tepinmeye başladılar" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Eşinin yüzünün sağ tarafına sürekli vurduklarını söyleyen Kara, “Çevredekiler müdahale edince bir anda uzaklaştılar. Eşime baktım dili boğazına kaçmıştı, hemen müdahale ettik. Hastaneye geldik. Eşimin ayağında, kafatasında kırık var. Dün ameliyata girdi ve yoğun bakıma aldılar. Yoğun bakımdan çıkarsa kafatasından ameliyat olacak. Ama eşimin yüzde 90 gözünü kaybetme riski var" diye konuştu.

Şüphelilerin ailesini tehdit ettiğini belirten Emine Kara, “Ben çocuklarımı korkudan eve gönderemiyorum. Çünkü bu kişiler sadece ifade verip çıktı. Evimizi yakmakla tehdit etti. Yanındakilere 'Evde sakat var. Eşine kızına gidebilirsiniz' dedi. Elindeki soda şişesini gösterip 'Ailecek bu şişeye hepinizi oturturum' dediler. Ben korkuyorum. Oğlum üniversite öğrencisi, dersleri başladı ve eve gidemiyor. Ben bu şahısların tutuklanmasını istiyorum" ifadelerini kullandı.

Emine Kara, saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulunacağını da söyledi.

Kaynak: DHA