Antalya'da dehşet! Eski sevgili, kuaför Rus kadına saldırdı!

Antalya Fener Mahallesi'nde 29 Ekim günü saat 18.30 sıralarında akılalmaz bir olay yaşandı. Mahallede kuaför işleten 39 yaşındaki Rus asıllı Anna Orekhova, kuaföre gelen eski sevgilisi 38 yaşındaki Vehbi S. tarafından darp edilip, cam parçasıyla da ölümle tehdit edildi. Dehşeti yaşayan kadının imdadına ise komşuları yetişti. O anlar da güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. 

Yayınlanma Tarihi: 04.11.2020 10:27
Değiştirme Tarihi: 04.11.2020 10:27

2 yıl önce tanışan Vehbi S. ile kuaför Anna Orekhova birliktelik yaşamaya başladı. Bu birliktelik sırasında hamile kalan Orekhova, hamileliğin 5. ayında sevdiği adamın uyuşturucu bağımlı olduğunu öğrendi ve ona 'Ya uyuşturucuyu bırak ya da ayrılalım' seçeneğini sundu. Vehbi S., uyuşturucuyu bırakmayı reddedince de Anna Orekhova ondan ayrılıp evinden taşınarak aynı sokakta başka bir eve yerleşti. 

Vehbi S. kadına bu andan itibaren psikolojik şiddet uygulamaya başladı. Çocuklarının dünyaya gelmesiyle birlikte Vehbi S.'nin baskıları da artmaya başladı. Bunun üzerine polise gidip şikayetçi olan Anna, 1 Temmuz günü uzaklaştırma kararı aldırdı. Orekhova, uzaklaştırma kararının bitmesinin ardından Vehbi S.'den sözlü ve fiili şiddet görmeye devam etti. Avukatı aracılığıyla uzaklaştırma kararının uzatılması için mahkemeye başvuran Anna Orekhova, olumsuz yanıt aldı.

KUAFÖRDE DEHŞETİ YAŞATTI

29 Ekim akşamı kuaföre gelen Vehbi S., bir süre Anna Orekhova ile konuştuktan sonra kadının cep telefonunu kırdı. Ardından Orekhova'yı saçından sürükleyen Vehbi S., iş yerinin camlarını kırdı. Kırılan cam parçasını alan Vehbi S., Anna Orekhova'yı ölümle tehdit etti. Kadına şiddet uygulandığını gören başka bir kadın tepki gösterince çılgına dönen Vehbi S., elindeki cam parçasıyla onu da tehdit etti. Çevrede oturanların geldiğini gören Vehbi S., olay yerinden uzaklaşırken, durumun bildirilmesi üzerine polis geldi. Saldırı anları ise kuaförün güvenlik kameralarına yansıdı.

Kaynak: DHA