Antalya'da bir kafede siparişler online gerçekleştirilecek

Koronavirüs salgını ile aylardır mücadele edilen ülkemizde koronavirüs tedbileri kapsamında bir süredir kafe ve restoranlar kapalıydı. Normalleşme planı çerçevesinde artık açılan kafe ve restoranlar kendi tedbirlerini de almaya devam ediyor. Antalya'da bir kafe siparişlerini karekodla cep telefonu üzerinden online gerçekleştirecek.

Yayınlanma Tarihi: 01.06.2020 11:57
Değiştirme Tarihi: 01.06.2020 11:57
Antalya'da bir kafede siparişler online gerçekleştirilecek

Normalleşe süreci ile bir süredir tedbir kapsamında kapalı olan işletmeler bugün itibarıyla açılıyor. Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı yeni yönetmelikle de işletmelerdeki düzenler değişiyor. Antalya'da bir işletme temassız kafe özelliğiyle öne çıktı. Sipariş vermek isteyen müşteriler, masalarda bulunan karekodları cep telefonları ile okutarak online sipariş veriyor. Bu şekilde siparişler temassız bir şekilde gerçekleşmiş oluyor. 

İşletme sahibi Barış Kurucu uyguladıkları önlem hakkında detayları paylaştı Kurucu, “Uzun bir aradan sonra tekrar işletmemizi açtık. Biz de Sağlık Bakanlığı'nın yayımladığı yönetmelikteki kurallara uyduk. Müşterilerimiz için tüm önlemlerimiz aldık. Maskesiz içeri giriş kesinlikle yasak. Her müşterimizin ateşi ölçülecek. Sipariş vermek isteyen müşterilerimiz ise masalardaki karekodları cep telefonları ile okutarak sipariş verecek. Sipariş süreci tamamen temassız ilerleyecek. Gün sonunda ise işletmemizde mikropları öldüren ulv ışık sistemi ile işyerimizi dezenfekte edeceğiz" dedi.