Antalya'da binlerce balık telef oldu!

Antalya'da Düden Şelalesi'nde meydana gelen köpürme ve kötü koku, Cırnık Köprüsü noktasına kadar geldi. Köprünün bulunduğu bölgede kirli su nedeniyle binlerce balık su yüzeyine çıkarak telef oldu. İşte detaylar... 

Yayınlanma Tarihi: 15.01.2021 13:35
Değiştirme Tarihi: 15.01.2021 13:35
Antalya'da binlerce balık telef oldu!

Düden Çayı'nın üzerinde bulunan Cırnık Köprüsü'nün olduğu noktada nedeni belli olmayan köpük ve kötü koku nedeniyle binlerce balık telef oldu. Bölge esnafı ise çevredeki tarım alanlarını uyararak su kanalından sulama yapılmamasını istedi. Esnaf Hasan Bakarlar, sabah geldiklerinde kötü kokuyla karşılaşıp köprüden suya baktıklarında binlerce balık ölümüyle karşılaştıklarını ve gözlerine inanamadıklarını belirterek, “Sabah her taraf köpük içerisindeydi. Su kapkara olmuştu. Normalde burası çok temiz akan bir sudur. Bölgedeki tarım alanları bu sudan kullanarak sulama yapıyor. Denize giden tertemiz içilebilen bir suydu. Balıkların öldüğünü gördük. Sebebi nedir hiç bilmiyoruz. En kısa zamanda buranın temizlenmesi gerekiyor. Çok üzüldük. İnşallah koku da kısa süre içerisinde gider. Halen su pis akıyor" açıklamasını yaptı. 

"NORMALDE TEMİZDİR"

Bir diğer esnaf Rafet Özdemir ise, “Bu kanal normalde temizidir. Her zaman kenarında oturur, sohbetimizi yaparız. Sabah gelip baktığımızda balıklar su yüzeyine çıkmış ve ölmüştü. Su çok kirlenmiş. Muhtemelen suya kimyasal bulaşmış. Yetkililerin gelip burayı temizlemesini istiyoruz" dedi. 

(DHA)