Antalya'da akılalmaz olay: Kimlik çıkartmak için gitti, hayatının şokunu yaşadı

Antalya Muratpaşa'da yaşayan yüzde 40 bedensel engelli Hüseyin Oğan, cüzdanını çaldırdıktan sonra yeni kimlik çıkarmak için nüfus müdürlüğüne gitti. Oğan, burada hayatının şokunu yaşadı. 

Yayınlanma Tarihi: 13.11.2020 16:28
Değiştirme Tarihi: 13.11.2020 16:28
Antalya'da akılalmaz olay: Kimlik çıkartmak için gitti, hayatının şokunu yaşadı

Yüzde 40 bedensel engelli Hüseyin Oğan,  Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde ikamet ediyor. Bundan 1 yıl önce, hakkında arama kararı bulunan ancak şu an rahmetli olan arkadaşına tüm kimlik bilgilerini verdi. 

Aradan epey zaman geçti, yaklaşık 1.5 ay önce cami tuvaletine giren Hüseyin Oğan, cüzdanını çaldırdı. Cüzdanında birçok kişisel eşyası vardı. Bu eşyalar arasında kimliği de bulunuyordu. 

Hüseyin Oğan bunun üzerine önce polise ardından da nüfus müdürlüğüne gidip kimliğini yeniletmek istedi. Oğan, kimlik çıkartmak için parmak izi okutucusuna bastığında, ekranda kendisine ait kimlik bilgileri çıktı ancak fotoğrafta ise ölen çocukluk arkadaşı Ö. K. ile karşılaştı. Fotoğrafın eşleşmemesi üzerine yeni kimlik çıkartamayan Oğan, kimliğine kavuşabilmek için yardım istiyor.

'KEFENİ YIRTTI, OLAN BANA OLDU'

Duruma anlam veremediğini anlatan Hüseyin Oğan, zor durumda olduğunu belirterek, “Arkadaşım rahmetli oldu. Nüfusta arkadaşımın öldüğünü söyledim. 10 sene önceki kimliğimi gösterdim ama alamadım. Arkadaşımın aranması vardı ve her şeyimi biliyordu. Böyle bir hainlik yapacağını aklım almadı. Ölmeden önce bir kazık attı. Allah rahmet eylesin, mekanını cennet olsun ama kendini kurtarmak için beni öne attı. Kefeni yırttı, olan bana oldu. Onun aranması da o zaman kayboldu, çünkü o ben oldum” dedi.

Kaynak: İHA
 

Etiketler: kimlik kartı