Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'ten haber var!

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in koronavirüs testi pozitif çıkmış ve tedaviye alınmıştı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş. Başkan Böcek'in son durumunu açıkladı. 

Yayınlanma Tarihi: 02.10.2020 13:44
Değiştirme Tarihi: 02.10.2020 13:44
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'ten haber var!

Koronavirüs tedavisinin ardından akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'i ziyaret eden Başkan Lütfü Savaş, Böcek'in durumda iyi gelişmeler olduğunu açıkladı. Savaş, “Enfeksiyon tamamen eradikasyona (yok olmak) uğramış. Akciğerdeki dejenerasyon da inşallah yerini yenilenmeye bırakır, başkanımız hızlı bir şekilde toparlar" dedi.

Klinik mikrobiyoloji ve enfeksiyon uzmanı da olan Savaş, “Başkan Böcek'in ağabeyiyle görüştük. İyi gelişmeler olduğunu söyledi. Enfeksiyon tamamen eradikasyona (yok olmak) uğramış. Akciğerdeki dejenerasyon da inşallah yerini yenilenmeye bırakır, başkanımız hızlı bir şekilde toparlar. Bir an önce Başkanımızı aramızda görmek istiyoruz" açıklamasını yaptı. 

ÜNİVERSİTEDEN AÇIKLAMA

Öte yandan Akdeniz Üniversitesi Başhekimliği'nden de Başkan Böcek'in sağlık durumu hakkında bugün açıklama geldi. Buna göre, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Muhittin Böcek'in yoğun bakımdaki takip ve tedavisi devam etmektedir. Alanlarında yetkin klinisyen öğretim üyelerimiz, modern tıbbın tüm imkanlarını kullanarak hastamızın takibini yoğun ve eksiksiz bir şekilde sürdürmektedir. Hastamızın kritik süreci devam etmekle birlikte son 24 saat içerisinde olumsuz bir gelişme yaşanmamıştır" denildi. Yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Başkan Böcek'in dün gece saatlerinde yavaş yavaş uyandırılmaya başlandığı, solunum kaslarının iyileşmesi için zamana ihtiyacı olduğu öğrenildi. 

(DHA)