Annesinin sevgilisi tarafından öldürülen minik Alperen'in otopsi raporu çıktı

3 yaşındaki Alperen Ekinci, Kayseri'de annesi Emel Öner'in sevgilisi Harun Sezer tarafından dövülerek öldürülmüştü. Ön otopsi raporu çıkan minik Alperen'in, genel beden travmasına bağlı kafatası kırığı ile birlikte beyin kanaması ve beyin dokusuna verilen zarar sonucu öldüğü ortaya çıktı. 

Yayınlanma Tarihi: 12.01.2021 13:10
Değiştirme Tarihi: 12.01.2021 13:10
Annesinin sevgilisi tarafından öldürülen minik Alperen'in otopsi raporu çıktı

Kayseri'de 15 Haziran'da yaşanan olayda Harun Sezer, sevgilisi Emel Öner'in 3 yaşındaki oğlu Alperen Ekinci'yi yumruk ve tekme darbeleriyle öldürmüştü. Ekinci'nin cansız bedenini ise eve 100 metre mesafedeki mezarlığa gömmüştü. 29 Haziran'da da polisin çalışması sonucu yakalanıp, mahkemece tutuklanmıştı.

İŞTE ACI RAPOR...

Alperen Ekinci’nin ölümünün ardından yapılan ön otopsi raporu ortaya çıktı. Dosyaya giren raporda, her iki adale grubunun kanamalı bulunduğu, kafa kubbe kemiklerinin incelenmesinde, sağ temporal (sağ beyin lop) 4.5x3.5 santimetrelik pencere tarzında çökme kırığı görüldüğü anlatıldı. Boyna bası bulguları da tespit edilen Alperen Ekinci’nin, künt genel beden travmasına bağlı kafatası kırığı ile birlikte beyin kanaması ve beyin dokusuna verilen zarar sonucu öldüğü belirtildi. Alperen’den alınan numunelerin Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığı Morg ve Kimya İhtisas Dairesine gönderilmesine de karar verildiği öğrenildi.

(DHA)