Annesinin çöpe bıraktığı Duru bebekten haber var!

Gaziantep'te çöp konteynerinde bulunan ve hastaneye kaldırılan yeni doğmuş bebeğe hemşireler 'Duru' adını vermişti. Kafatasında 2 kırık, yüzü ile vücudunda ezikler olduğu belirlenen bebek tedavisinin ardından taburcu edildi.

Yayınlanma Tarihi: 26.05.2020 12:37
Değiştirme Tarihi: 26.05.2020 12:38
Annesinin çöpe bıraktığı Duru bebekten haber var!

6 Mayıs'ta, Gaziantep'in Aydınlar Mahallesi'nde atık kağıt toplayan 2 kardeş, çöp konteynerinde çarşafa sarılı yeni doğmuş bir bebek buldu. Kardeşler bebeği hemen hastaneye götürerek teslim etti. Bebeğin kafatasında 2 kırık, yüzü ile vücudunda ezikler vardı ve göbek bağı da kesilmişti. Tedavisi hemen başlatılan bebeğe 'Duru' ismi verildi. Duru bebeğin annesi de bulundu. Anne, evlilik dışı ilişkisi nedeniyle ailesinden korktuğu için bebeğini çöp konteynerine bıraktığını itiraf etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

DURU BEBEK İYİLEŞTİ 

Hastanedeki tedavisiyle hayata dönen ve devlet korumasına alınan Duru bebekle, doktor ve hemşireler özel olarak ilgilendi. Hastane doktorlarından Prof. Dr. Ercan Sivaslı, konuyla ilgili şunları söyledi: "Duru bebek hastanemize geldiğinde genel durumu çok kötüydü. Bebeğimizin yüzünün sol tarafında yaygın şekilde, gövde ve kollarda çok sayıda ezik, kafatasında 2 kırık mevcuttu. Göbek bağı kesilen ve yarası açık bir şekilde bırakılan bebeğimizi tetanozdan ve gelişmiş olan enfeksiyondan korumak için uygun ilaçlar kullandık. Tedavi süresince beslenmesine özen gösterdik ve düzenli banyosunu yaptırdık. Tedavi sonucunda yüzündeki ve vücudundaki yaralar iyileşti. 2 kilo 590 gram olarak hastanemize getirilen bebeğimiz 2 kilo 980 gram oldu, boyu ise 46 santim. Yani şu anda Duru bebeğin genel sağlık durumu iyi. Sağlık kontrollerinin takip edilmesini önererek taburcu etmenin mutluluğunu yaşıyoruz." (DHA)