Annesini 50 bıçak darbesiyle öldürüp, kanıyla 'Mahallenin onuru var' yazmıştı...Anne katili konuştu!

Bursa'da geçtiğimiz yıl eylül ayında annesi Tülin Beygirci'yi korkunç şekilde öldüren 27 yaşındaki Berke Karasu'nun yargılanmasına devam edildi. Annesini 50 kez bıçaklayıp, kanıyla da elbise dolabına 'Mahallenin onuru var' yazan üniversite öğrencisi, cinayetin ayrıntılarını mahkemede anlattı. 

Yayınlanma Tarihi: 31.07.2020 11:35
Değiştirme Tarihi: 31.07.2020 11:35
Annesini 50 bıçak darbesiyle öldürüp, kanıyla 'Mahallenin onuru var' yazmıştı...Anne katili konuştu!

Annesi Tülin Beygirci'yi 50 bıçak darbesiyle katleden Berke Karasu, cinayetin ayrıntılarını anlattı. Annesinin işten döndüğü an arkasından yaklaşarak bıçakladığını söyleyen Karasu, annesini sırtına oturduğunu, defalarca kez bıçak savurduğunu belirtti. Banyoda yarım saat boyunca düşünüp ağladığını söyleyen Karasu, olayda bir şey varmış gibi göstermek için de kanla 'Mahallenin onuru var' yazdığını söyledi. Cinayet sonrası büyük pişmanlık hissettiğini söyleyen Berke Karasu, 'En büyük vicdan azabı annemin ahlakı hakkında iftira attığım için yaşıyorum” dedi.

Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan Berke Karasu'nun yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya Bursa E Tipi Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile katılan Berke Karasu'nun anlattıkları kan dondurdu.

Babasıyla iki yıldır konuşmadığını söyleyen Berke Karasu, arkadaşlık ilişkilerinin bozuk olduğunu ve yalnızlıktan bunalıma girdiğini ifade etti. Denizli'den Gemlik'e otobüsle geldiğini ve anahtarla annesinin yaşadığı eve girdiğini belirtti. 

Olay günü annesiyle 15.00 sıralarında telefonlaştığını ve telefonda ona 'okuldayım' dediğini söyleyen Berke Karasu, ardından annesiyle bir görüşme daha yaptığını ve annesinin kendisinin mesaiye kalacağını söylediğini aktardı.

"OLAYDA BİR ŞEY VARMIŞ GİBİ GÖSTERMEK İSTEDİM"

Annesiyle genellikle telefonda görüştüklerini ve yediği yemekten nerede olduğuna kadar her şeyi konuştuklarını söyleyen Berke Karasu, olay anında annesinin ayak seslerini duyduğunu ve annesi içeri girince de arkasından sarılıp eliyle ağzını kapadığını, elindeki bıçakla saldırmaya başladığını, çelme takıp onu yere düşürdüğünü söyledi ve şöyle konuştu: Sırtına oturup, bıçağı sırtına defalarca saplarken, bıçak yamuldu, yeniden düzeltip sapladım. Banyoya girip yarım saat oturup düşündüm ve ağladım. Nedendir bilmiyorum duvara kanla 'Mahallenin onuru var' diye yazdım. Olayda bir şey varmış gibi göstermek istedim. Öyle bir şey yoktu. En büyük vicdan azabı annemin ahlakı hakkında iftira attığım için yaşıyorum.”

Cinayet öncesi böyle bir düşüncesinin olmadığını söyleyen Karasu, 10 saat boyunca gitmeyle gelme arasında kaldığını, bu olayı engelleyemediğini söyledi. Kanlı kıyafetlerini oradan geçen çöp kamyonuna attığını söyleyen Karasu, sonrasında Denizli'ye döndüğünü, polisin kendisini araması üzerine de terkardan Bursa'ya gelip onlara her şeyi anlattığını belirtti.

Kaynak: DHA