Anneler Günü ne zaman kutlanacak? İşte 2021 Anneler Günü için en anlamlı hediyeler

2021 Anneler Günü ne zaman kutlanacak sorusunun yanıtı, bu özel günde annelerini mutlu etmek isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Anneler Günü'nde annelerinizi mutlu etmek için birçok anlamlı ve güzel hediye seçenekleri bulunuyor. Peki, Anneler Günü ne zaman kutlanacak? İşte 2021 Anneler Günü için en anlamlı hediyeler

Yayınlanma Tarihi: 27.04.2021 13:00
Değiştirme Tarihi: 27.04.2021 13:00
Anneler Günü ne zaman kutlanacak? İşte 2021 Anneler Günü için en anlamlı hediyeler

2021 Anneler Günü için geri sayım başladı. Her yıl ülkemizde mayıs ayının ikinci pazar günü kutlanmakta olan Anneler Günü için birçok anlamlı hediye önerileri bulunuyor. Annelerini mutlu etmek ve bu özel günü kaçırmak istemeyen vatandaşlar, Anneler Günü'nün net tarihini öğrenmeye çalışıyor. Peki, Anneler Günü ne zaman kutlanacak? İşte 2021 Anneler Günü için en anlamlı hediyeler.

ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN? 

Anneler Günü ülkemizde mayıs ayının ikinci pazarı kutlanıyor. Bu yıl Anneler Günü 9 Mayıs Pazar gününe denk geliyor.

Anneler Günü'nün nereden ortaya çıktığı ile ilgili birçok rivayet bulunmaktadır. Bunlardan en çok konuşulanı ise ABD'nin Virginia eyaletinde ikamet eden öğretmen Anna Jarvis isimli bir kadının, 1905 yılında vefat eden annesi için her yıl kutlama yapmak istemiştir.

Bu kutlama ilk kez, 1908 yılında bir okulda 407 çocuk ve anneleriyle gerçekleşmiştir. Anna'nın bu girişimi, temsilciler meclisi tarafından uygun görülmemiş, resmiyete kavuşturulmamıştı. Anna bu durumu, medya ve politikacıların önde gelen isimlerine paylaşmış, bu çabalar sonunda 1914 yılının ikinci pazarı anneler günü olarak ilan edilmiştir. Bir süre sonra anneler gününün ticarileştiğini gören Anna, davalar açmış fakat hiçbirisini kazanamamıştır.

ANNELER GÜNÜ HEDİYE ÖNERİLERİ 

KİTAP

Koronavirüsle mücadele kapsamında evde kaldığımız şu günlerde annenize güzel bir kitap hediye edebilirsiniz.

YILIN EN İYİ ANNESİ MADALYONU

Annenize ilginç bir hediye vermek istiyorsanız, “Yılın en iyi annesi madalyonu” nu alabilirsiniz.

SENİ SEVİYORUM KUTUSU

Hediyede biraz da el emeğiniz olsun istiyorsanız, birçok dilde seni seviyorum yazıp güzel bir kutunun içerisine koyabilirsiniz.

TASARIM ÇİÇEK

Anneniz eğer çiçekleri seviyorsa, onun yüzünü gülümsetecek güzel bir çiçek hediye edebilirsiniz.

KİŞİYE ÖZEL BARDAK

Annenize kişiye özek tasarım bardak hediye edebilirsiniz. Bardağı kullandıkça mesajını görüp gülümseyecektir.