Anneler Günü ne zaman hangi gün kutlanacak? İşte 2021 Anneler Günü için en güzel hediyeler

Anneler Günü için geri sayım başladı. 2021 yılı Mayıs ayının gelmesiyle birlikte Anneler Günü için tarih araştırmaları başladı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da milyonlarca vatandaş annelerini bu özel günde yalnız bırakmayacak ve anlamlı hediyelerle onları mutlu edecek. Peki, Anneler Günü ne zaman hangi gün kutlanacak? İşte 2021 Anneler Günü tarihi.

Yayınlanma Tarihi: 03.05.2021 14:12
Değiştirme Tarihi: 03.05.2021 14:12
Anneler Günü ne zaman hangi gün kutlanacak? İşte 2021 Anneler Günü için en güzel hediyeler

Anneler Günü her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkuya kutlanmaya devam edecek. 2021 Anneler Günü'nün yaklaşmasıyla birlikte yüz binlerce vatandaş, annelerini ve eşlerini mutlu etmek için hediye araştırmaları yapmaya başladı. Anneler Günü'nde annelerinizi mutlu edebilmeniz ve annelerinize bu özel günü anlamlı kılabilmeniz için en güzel anneler günü hediyelerini sizler için derledik. Peki, Anneler Günü ne zaman hangi gün kutlanacak? İşte 2021 Anneler Günü tarihi.

ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN? 

Anneler Günü hazırlıkları her yıl olduğu gibi bu yıl da günler öncesinden başladı.

Ülkelere göre kutlama tarihleri değişen bu anlamlı gün, Türkiye'de mayıs ayının ikinci haftasının pazar günü kutlanıyor.

Yani bu yılki Anneler Günü 9 Mayıs'a denk geliyor.

ANNELER GÜNÜ'NÜN TARİHÇESİ 

Anneler Günü'nün nereden ortaya çıktığı ile ilgili birçok rivayet bulunmaktadır. Bunlardan en çok konuşulanı ise ABD'nin Virginia eyaletinde ikamet eden öğretmen Anna Jarvis isimli bir kadının, 1905 yılında vefat eden annesi için her yıl kutlama yapmak istemiştir.Bu kutlama ilk kez, 1908 yılında bir okulda 407 çocuk ve anneleriyle gerçekleşmiştir. Anna'nın bu girişimi, temsilciler meclisi tarafından uygun görülmemiş, resmiyete kavuşturulmamıştı. Anna bu durumu, medya ve politikacıların önde gelen isimlerine paylaşmış, bu çabalar sonunda 1914 yılının ikinci pazarı anneler günü olarak ilan edilmiştir. Bir süre sonra anneler gününün ticarileştiğini gören Anna, davalar açmış fakat hiçbirisini kazanamamıştır.Öte yandan Anneler günü geleneğinin Antik Yunanların Yunan mitolojisinde de yeri vardır. Bu özel gün Yunan mitolojisinde pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı. Söz konusu kredi imkanından yararlanmak isteyen işletmeler, başvuruların nasıl ve nereden olacağını sorguluyor. Peki,KOSGEB 3 yıl geri ödemesiz faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılır?

ANNELER GÜNÜ HEDİYELERİ

Anneler Günü'nde en çok tercih edilenlerden birisi çiçekler. Sevdiği bir çiçeği annenize alarak onu mutlu edebilirsiniz.

Güzelliğine düşkün anneler için parfüm, kozmetik ürünleri tercih edilebilir.

Mutfakta vakit geçirmeyi seven anneler için mutfak aletleri, kahve makinaları, elektronik aletlerden birini seçebilirsiniz.

Yatak odası için güzel bir nevresim takımı da anneleri çok mutlu edebilir.

Takılardan hoşlanan anneler için aksesuar, kolye, küpe ya da yüzük alınabilir.