Ankara Valisi Vasip Şahin: Umreden dönen ve semptom belirlenen 5 kişi hastaneye nakledildi

Ankara Valisi Vasip Şahin: Umreden dönen ve semptom belirlenen 5 kişi hastaneye nakledildi
Yayınlanma Tarihi: 15.03.2020 17:21
Değiştirme Tarihi: 15.03.2020 17:21

Ankara Valisi Vasip Şahin, umreden dönen ve semptom belirlenen kişi sayısının 5 olduğunu açıkladı. Şahin ayrıca bu kişiler Zekai Tahir Burak, Kadın Hastalıkları Eğitim ve Hastanesi'ne nakledildiğini söyledi.

Ankara Valisi Vasip Şahin, umreden dönen vatandaşlar hakkında konuştu. Vali Şahin, “Burada 1800 vatandaşımızı misafir ediyoruz. Bu akşam 1700 kişiyi daha bekliyoruz” dedi. Vali Şahin ayrıca "Şu ana kadar semptom belirlenen kişi sayısı 5. Bu kişiler Zekai Tahir Burak, Kadın Hastalıkları Eğitim ve Hastanesi'ne nakledildi" ifadelerini kullandı.

"RİSKLERİ BERTARAF ETMEYE ÇALIŞIYORUZ"Şahin, “Vatandaşlarımızın karantinaya alınması onların hasta olduğu anlamına gelmiyor. En ufak bir riski bertaraf etme amacı taşıyor. Semptom gösteren vatandaşlarımızı hastanemize gönderdik. Burada da sağlık taraması yapılıyor. Herhangi bir semptom belirtisi halinde görevliler burada müdahale edecek. Boş kapasitemiz hala var yurtlarda. Her odada bir kişi konaklamaya çalışıyoruz. Biz zaten ilk vatandaşlarımızın karantinaya alınmasından beri kurduğumuz kriz merkezi sürekli çalışıyor.'' dedi.