Ankara Valisi Vasip Şahin açıkladı: Vaka artış hızımızda düşüş var

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara'daki koronavirüs vakalarına ilişkin son dakika önemli açıklamalarda bulundu. Vasip Şahin'in yaptığı son dakika açıklamasında  "Son bir haftada vaka artış hızımızda düşüş var" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 23.09.2020 13:38
Değiştirme Tarihi: 23.09.2020 13:38
Ankara Valisi Vasip Şahin açıkladı: Vaka artış hızımızda düşüş var

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara'da koronavirüs salgınındaki son duruma ilişkin son dakika açıklamalarında bulundu. Vali Şahin, "Son bir haftada vaka artış hızımızda düşüş var" ifadelerini kullandı.

Ankara Valisi Vasip Şahin'in açıklamalarından satırbaşları şu şekilde;

-Tüm ilçelerde denetlemeler yapıyoruz.

-Filyasyon ekiplerimiz 2000 civarında. 570 ekip olarak, sürekli filyasyon yaparak izolasyonu sağlıyor.

-1-2 haftadır filyasyon ve izolasyona uymayanları yurtlara alıyoruz.

-Bunun için tahsis ettiğimiz yurdumuz var. Kuralları ihlal edenler değil, ikameti olmayan pozitif vatandaşlarımızı da barındırıyoruz. 86 kişi oldu. Sayının azalması sevindirici olur bizim için.

-Tüm ihtiyaçları karşılanıyor.

-İnşallah topyekün mücadeleyi kazanacağız.

-(Saldırı girişimi… ) Dün de açıklama yaptım. Sağlık Bakanımız da açıklama yaptı. Konu üzücü bir konu. Kınıyoruz. Sağlık çalışanlarımızın fedakarlıkları milletimizin bilgisi dahilinde. Dünyaya örnekler. Bu kadar fedakarca çalışanlara ancak saygı duyulur. Anlaşılan bir ölüm vuku nedeniyle bir anlık, olmaması gereken tepkinin orada oluşturduğu durum.

-Oradaki tartışma, durum bir fiili ya da fiziki saldırıya dönüşmeden önlendi. Bu şekli bile üzücü ve kınanması gerekir. Sağlık çalışanları kamu hizmeti yapıyor. Ellerinden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorlar. Doğru bir hareket değildi. Sorumlular ile ilgili işlem başlatıldı. Faillerle ilgili işlemler devam ediyor."