Ankara merkezli 3 ilde 'Yarasa Kız' operasyonu: Cinsel ilişki vaadiyle kandırıp gasp etmişler...

Ankara'da, sosyal medyadan tanıştıkları erkekleri 'cinsel ilişki' vaadiyle kandırıp günübirlik evlere, otel ve pansiyonlara çağırarak gasp eden 'Yarasa Kız' çetesi çökertildi. Ankara merkezli 3 ilde yürütülen operasyona 300 polisin katıldığı ifade edilirken, operasyon sonucu 115 kişinin de gözaltına alındığı belirtildi. 

Yayınlanma Tarihi: 26.03.2021 10:15
Değiştirme Tarihi: 26.03.2021 10:15
Ankara merkezli 3 ilde 'Yarasa Kız' operasyonu: Cinsel ilişki vaadiyle kandırıp gasp etmişler...

Ankara Emniyeti, son zamanların en dikkat çeken operasyonlarından birine imza atarak, 'Yarasa Kız' adı verilen ve internetten tanıştığı erkekleri cinsel ilişki vaadiyle gasp eden çeteyi takibe alarak çökertti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

6 ay boyunca takip edilen çetenin, kadınları erkekleri tuzağa düşürmek için kullandığı ifade edildi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Çetenin, planı ise şu şekilde yürüttüğü belirtildi: 'Yarasa kadın' adı verilen kadınlar internet üzerinden erkeklerle tanışıp onları cinsel ilişki vaadiyle, günlük ev, otel ya da pansiyona davet etti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Ardından çete üyeleri bu evlere gelip erkekleri silah zoru ile darp edip gasp etti. Çete, nakit parası olmayan kişilerin ise kredi kartlarından tahsilat yaptı.

115 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Polisin yaptığı araştırmalar sonunda kimlik ve adresleri belirlenen 158 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Yaklaşık 300 polisin katılımı ile Ankara merkezli Iğdır ve Antalya'da belirlenen 121 adrese şafak vakti eş zamanlı operasyon düzenlendi. Baskınlarda aralarında 'yarasa kız' adı verilen kadınların da bulunduğu 115 kişi gözaltına alındı. Elleri kelepçelenerek gözaltına alınan şüpheliler, Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Iğdır ve Antalya'da gözaltına alınan şüpheliler de Ankara'ya gönderildi. Baskın yapılan adreslerde yapılan aramalarda ise çok sayıda kesici delici alet ile cep telefonları ele geçirildi. Diğer şüphelilerin yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor.

Kaynak: DHA