Ankara Mamak'taki bir parkta 'uzun eşek' oynayan vatandaşlara ceza yağdı!

Ankara'nın Mamak ilçesinde geçtiğimiz hafta sonu ilginç bir görüntü ortaya çıktı. 10 kişilik grup sokağa çıkma yasağına rağmen parkta 'uzun eşek' oynarken görüntülendi. Polis, kuralları ihlal eden 10 kişiye toplamda 31 bin 500 TL idari para cezası uyguladı.

Yayınlanma Tarihi: 28.04.2020 12:48
Değiştirme Tarihi: 28.04.2020 12:48
Ankara Mamak'taki bir parkta 'uzun eşek' oynayan vatandaşlara ceza yağdı!

Bir grup genç, geçen pazar akşamı sokağa çıkma kısıtlamasının bitmesine birkaç saat kala ilçedeki Astsubay Erhan Yıldırım Park'ında bir araya geldi. Gençler, maskesiz ve sosyal mesafe kurallına uymayarak 'uzun eşek' olarak adlandırılan oyunu oynamaya başladı.

Duruma tepki gösteren mahalle sakinleri ise o anları cep telefonlarıyla görüntüleyerek durumu polise bildirdi. Polisin parka gelmesiyle birlikte yaklaşık 10 kişinin bulunduğu grup, koşarak kaçtı. Polis, çevre sakinlerinin şikayeti üzerine görüntüler üzerinden parkta oyun oynayanları tespit etmek için çalışma başlattı.

10 KİŞİYE 31 BİN 500 TL CEZA

Yapılan çalışmada oyun oynayan 10 kişinin kimlikleri tek tek tespit edildi. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu saatlerde, maskesiz ve sosyal mesafe kurallarına uymayarak 'uzun eşek' oynayan 10 kişiye, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesine gereği toplam 31 bin 500 TL idari para cezası uygulandı.