Ankara'daki cesedin sırrı sonunda çözüldü

Ankara'da dağlık alanda cesedi bulunan Ramazan Yüksel'i, eşinin kardeşi Mahmut Ö. tarafından tabanca ile öldürdüğü ortaya çıktı. İşte detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 18.02.2021 10:48
Değiştirme Tarihi: 18.02.2021 10:48
Ankara'daki cesedin sırrı sonunda çözüldü

Ankara Keçiören'de yaşayan evli ve 4 çocuk babası Ramazan Yüksel, geçen cumartesi günü Hisar Mahallesi mevkiinde dağlık arazide ölü bulundu. Cesedi Adli Tıp Kurumu'na kaldırılan Yüksel'in öldürülmesiyle ilgili soruşturma başlatıldı. Ekipler, Yüksel'in kayınbiraderi Mahmut Ö tarafından öldürüldüğünü tespit etti. Mahmut Ö. polis tarafından evinde yakalanarak gözaltına alındı. 

İTİRAF ETTİ

Öte yandan Mahmut Ö., emniyetteki ifadesinde Ramazan Yüksel'i öldürdüğünü itiraf etti. Mahmut Ö., eniştesini kız kardeşine şiddet uyguladığı için öldürdüğünü ileri sürerek, "İki arkadaşımla birlikte eniştemle buluştuk ve dağlık alana çıktık. Arabayı park ettikten sonra yürümeye başladık. Yaklaşık 150-200 metre yürüdükten sonra belimdeki silahı çıkararak enişteme 5 el ateş ettim ve öldürdüm. Ardından 2 arkadaşımla beraber olay yerinden kaçtım" dedi.

Bunun üzerine Mahmut Ö.'nün yanında bulunan Fatih K. ile Recep Y. de gözaltına alındı. Mahmut Ö., emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Fatih K. ile Recep Y. ise ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. 

(DHA)