Ankara'da şoke eden olay: Borç meselesinde yanlışlıkla öldürüldü

Ankara Mamak'ta geçtiğimiz hafta Ahmet K. ve Soner K. tarafından akrabaları Muhittin Kalaycı'ya silahlı saldırı düzenlendi. Bu sırada işe gitmek için kaldırımda bekleyen 36 yaşındaki inşaat işçisi İbrahim Daşçı'ya kurşunlardan biri isabet etti. Muhittin Kalaycı yaralı olarak saldırıdan kurtulurken, İbrahim Daşçı hayatını kaybetti. Olay aynı da güvenlik kamerasına yansıdı. Öte yandan saldırının borç meselesi yüzünden kaynaklandığı ifade edildi. 2 saldırgan şu anda tutuklu.

Yayınlanma Tarihi: 12.02.2021 11:00
Değiştirme Tarihi: 12.02.2021 11:00
Ankara'da şoke eden olay: Borç meselesinde yanlışlıkla öldürüldü

Ankara Mamak'ta aralarında alacak verecek nedeniyle husumet akrabalar arasında kan aktı. Olayla alakası olmayan bir kişi ise kurşunlardan birinin hedefi oldu ve hayatını kaybetti. İşte şoke eden olayın ayrıntıları...

Haber ile ilgili metin girin!.

5 Şubat sabahı saat 07.30 sıralarında Soner K. ve Ahemt K., alacaklı oldukları akrabaları Muhittin Kalaycı'ya saldırı düzenlemek için motosikletle geldi. Kasklı saldırganlar Kalaycı evden çıkar çıkmaz ateş etmeye başladı. Kurşunlar Kalaycı'nın dizine isabet ederken, bir kurşun da olayla ilgisi bulunmayan bir çocuk babası inşaat işçisi İbrahim Daşçı'ya isabet etti. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Kasık bölgesine gelen kurşunla ağır yaralanan Daşcı ile Kalaycı, çevredekiler tarafından Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Daşcı, doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybederken Muhittin Kalaycı, tedavisinin ardından taburcu edildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

'OLAYLA ALAKASI YOKMUŞ'

Olayda, park halindeki otomobiline 2 kurşun isabet eden Ziya Uslanmaz, DHA'ya yaptığı açıklamada, "Eşim silah seslerine uyanmış. Yaklaşık 4 el silah sesi gelmiş. Benim arabama da 2 kurşun isabet etmiş. Alacak-verecek davasından dolayı olmuş. Hayatını kaybeden vatandaşın olayla alakası yokmuş. İşe gitmek için burada arkadaşını bekliyormuş. O sırada yaşanan olayda kurşun ona isabet etmiş" diye konuştu.

Kaynak: DHA