Ankara'da şok görüntü... Lokantayı pavyona çevirip çılgınca eğlendiler

Ankara pavyonları, ruhsatlarını kafe restoran ve lokanta yapıp değiştererek faaliyetlerini eskisi gibi devam ediyor. Koronavirüs salgınının can almaya ve yayılmaya devam ettiği günlerde, ortaya çıkan bir görüntü de yasak tanımayanları gözler önüne serdi. 

Yayınlanma Tarihi: 24.09.2020 11:11
Değiştirme Tarihi: 24.09.2020 11:11

O görüntülerden biri de, Ankara'da pavyon olarak işletilen bir mekandan geldi. Alkolün de etkisiyle kendinden geçen bir kişinin, ayağında terlik çenesinde de maskeyle direk dansına çıkıp dans etmeye çalıştığı görülüyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle kapalı olması gereken gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulüpleri, açık olabilmek için ruhsatlarını restoran, kafe ve lokanta olarak değiştirdi. 

Durumun bilincinde olan güvenlik güçleri, 15 Mart 2020 tarihinden önce ruhsatı gazino, pavyon, diskotek, bar, birahane, taverna veya gece kulübü olan, bu tarihten sonra ruhsatını kafe, restoran, lokanta şeklinde değiştirenlere yönelik denetimlerini yoğunlaştırmıştı. 

Ancak bu yasağı delip kural tanımayan işletmeler varlığını sürdürmeye devam ediyor. Görüntülerde, tedbir almadan kapalı bir alanda dans eden kişiler dikkat çekiyor.

Kaynak: İHA

Etiketler: koronavirüs