Ankara'da salgın ne durumda? Vali Vasip Şahin'den ümitlendiren açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçtiğimiz haftalarda Ankara ile ilgili yaptığı açıklama herkesi tedirgin etmişti. Bakan Koca, yaptığı açıklamada, 'Ankara'daki vaka sayısı, İstanbul'un 2 katı' ifadelerini kullanmıştı. Aradan geçen günlerin ardından Ankara Valisi Vasip Şahin'den Ankara ile ilgili ümitlendiren açıklama geldi. 

Yayınlanma Tarihi: 17.09.2020 16:12
Değiştirme Tarihi: 17.09.2020 16:12
Ankara'da salgın ne durumda? Vali Vasip Şahin'den ümitlendiren açıklama

Ankara Valisi Vasip Şahin, başkentteki koronavirüs vakalarına ilikin son durumu açıkladı. Ankara'daki vaka sayılarında gerileme olduğunu söyleyen Şahin, son günlerde vatandaşların da tedbirlere riayet ettiğini ve duyarlılığın arttığını ifade etti. 

Salgının ilk gününden bu yana Ankaralıların bilinçli davrandığını ancak bu durumun yaz dönemindeki düğün ve tatillerin araya girmesiyle vaka sayılarında artış yaşandığını söyleyen Vasip Şahin, aynı durumun yaşanmaması için önlemler alındığını ve denetimlerin sürdürüldüğünü söyledi. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün gerçekleştirilen Bilim Kurulu Toplantısı ardından yaptığı açıklamada Ankara ile ilgili sözleri dikkat çekmişti. Bakan Koca'nın bu sözlerine değinen Vasip Şahin,"Sağlık Bakanımızın elinde hem Türkiye hem de Ankara rakamları var. Dolayısıyla en doğru bilgiler ve rakamlar onda olduğu için de onların açıklamaları bizi bağlayan açıklamalardır. Bakan Bey'in Ankara ile ilgili, rakamlarda geriye doğru gidiş olacağı şeklinde değerlendirmesi oldu. Biz de buna katılıyoruz. Biz şimdi Ankara'da geriye doğru gidiyoruz. Vatandaş son günlerde gittikçe daha artan duyarlılıkla bu tedbirlere dikkat etmeye çalışıyor. Bu henüz daha yeterli seviyede değil. Bunun çok daha ilerisini yapmamız gerekiyor ve bu da mümkün" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA