Ankara'da pitbull dehşeti... Korku dolu anlar saniye saniye kameraya yansıdı

Ankara'da önceki akşam anneannesiyle markete giden 2,5 yaşındaki Bahar Dağaşan'a pitbull saldırdı. Çevredekilerin güçlükle kurtardığı minik kız hastaneye götürülüp tedavi altına alındı. Güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedilirken, polis ekipleri ptibullu yakaladı ancak sahibine henüz ulaşamadı.

Yayınlanma Tarihi: 21.01.2021 16:16
Değiştirme Tarihi: 21.01.2021 16:16

Anneannesiyle birlikte markete giden 2,5 yaşındaki Bahar, ölümden döndü. Mahallede başıboş şekilde gezen pitbullun saldırısıan uğrayan minik kız, çevrediklerin uzun uğraşları sonucu kurtarıldı. Yaklaşık 1.5 dakika boyunca mücadele verilirken, pitbull büyük bir dehşete yol açtı. 

HASTANEDE AMELİYAT EDİLDİ

Ancak Bahar Dağaşan, yaralandı. Hastaneye kaldırılan Dağaşan'ın sağ bacağında derin diş izleri, kas yırtılması, doku zedelenmesi ve vücudunun çeşitli yerlerinde de yaralar tespit edildi. Bahar Dağaşan, bacağındaki kas yırtılması nedeniyle ameliyat edildi. Küçük çocuğun tedavisi hastanede sürüyor. Pitbull ise daha sonra polis ekipleri tarafından yakalandı. Boynunda tasması bulunan pitbullun sahibinin bulunması için ise çalışmalar sürüyor.

'1,5 DAKİKA BOYUNCA KURTARMAYA ÇALIŞIYORLAR'

DHA'ya konuşan baba Ümit Dağaşan, olaya tepki gösterdi. Kızının bacağında pitbullun derin diş izleri olduğunu, kaslarının parçalandığını, bu nedenle ameliyat edildiğini söyledi. Baba Dağaşan "Bu tür hayvanları bakmasını bilmiyorsak, yetiştirmesini bilmiyorsak almayalım. Güvelik kamerası görüntülerinde kızımın çaresiz anlarını izleyince kahroldum. Ne amaç için beslendiği belli olmayan bir köpek kızımın hayatını bitirecekti. İçim yanıyor. Anneannesi olmasa benim çocuğum şu an hayatta değildi. Buradaki çalışanlar olmasa çökmüştü. 1,5 dakika çocuğumu kurtarmaya çalışıyorlar. Köpek kendi kendine durduk yere saldırıyor. Anneannesinin kucağındaki çocuğu zıplayıp yakalıyor. Bu kadının çektiği acının karşılığını kim verecek?" dedi.

'YAŞADIĞIMIZ TRAVMA NASIL GEÇECEK?'

Anneanne Gönül Demir ise gözyaşları içinde konuşarak, "Bir anda geldi saldırdı. Köpek bırakmıyordu yavrumu. Köpek değil canavardı. Hayvan hakları var evet; ama nerede benim torunumun hakkı? Torunumun hakkını verin. Yaşadığımız travma nasıl geçecek? Kurtaramadım yavrumu, çektim kurtaramadım. Torunumu daha iyi gördüm ama benimle konuşmuyor. 'Gönül gelmesin' diyor. İçim yanıyor. Keşke hiç çıkmasaydık evden, keşke hep evde kalsaydık salonda oynasaydık" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA