Ankara'da otobüste koronavirüs alarmı! Pozitif çıktı, herkesi riske attı...

Ankara'nın Polatlı ilçesinde otobüste yaşanan olay herkesi sinirlendirdi. İddiaya göre 52 yaşındaki Mustafa K. dün akşam saatlerinde koronavirüs testi yaptırdı. Test sonucunu beklemeden memleketi Osmaniye'ye gitmek için otobüsle yola çıkan Mustafa K. testi pozitif çıktı. Test sonucunun pozitif çıkması üzerine filyasyon ekipleri anında harekete geçti. Otobüste yer alan yolcular ise Mustafa K.'ya büyük tepki gösterdi.

Yayınlanma Tarihi: 11.04.2021 12:54
Değiştirme Tarihi: 11.04.2021 12:54
Ankara'da otobüste koronavirüs alarmı! Pozitif çıktı, herkesi riske attı...

Ankara'nın Polatlı ilçesinde bir fabrikada işçi olarak çalışan Mustafa K., iddiaya göre dün saat 18.00 sıralarında 'Covid-19' testi yaptırdı. Mustafa K., ardından da saat 22.00 sıralarında memleketi Osmaniye'ye gitmek için otobüsle yola çıktı. Mustafa K.'nin testinin pozitif çıkması üzerine filyasyon ekipleri telefonla temasa geçip durumu bildirdi. Otobüste yolculuk yaptığını söylemesi üzerine ekipler, şoförü Mehmet Karakuş'u da arayıp, bilgi verdi. Kakaruş da Aksaray'a yaklaştıklarını söyledi. Bunun üzerine kent merkezi girişindeki Bölge Trafik Denetleme İstasyonu önünde otobüs durduruldu. Otobüsten indirilen Mustafa K., ambulansla karantinaya alınmak için KYK yurduna götürüldü.

60 bine dayanan vakalara ramazanda kapanma freni60 bine dayanan vakalara ramazanda kapanma freni
İl Hıfzıssıhha Kurulu kararını ihlal ettiği için hakkında 3 bin 150 lira para cezası uygulanan Mustafa K, ''Testi ben otobüse binmeden önce vermiştim. Polatlı’dan Osmaniye’ye evime gidiyordum. Orada karantinada kalacaktım. Testimin pozitif olduğunu yolda öğrendim'' dedi.

Diğer yolcular ise, kendilerini de riske attığı için Mustafa K.'ye tepki gösterdi.

Otobüs şoförü Mehmet Karakuş, ”Bursa’dan Şanlıurfa’ya gidiyoruz. Testi pozitif çıkan yolcu Ankara’nın Polatlı ilçesinden binmiş. Ben Polatlı'dan HES kodunu istedim. Otobüse bindiğindi risksizmiş. Bu yüzden bileti vermişler. Yolda doktor ve polis beni aradı. Durumu söyledi ben de bölge trafik önünde bizi bekleyen polis ekiplerine şahsı teslim ettim” dedi.

Etiketler: ankara - otobüs - koronavirüs