Ankara'da okullar yarın tatil olacak mı? Ankara Valiliğinden son dakika "kar tatili" açıklaması!

Ankara'da okullar yarın tatil olacak mı? Ankara Valiliğinden son dakika 'kar tatili' açıklaması!
Yayınlanma Tarihi: 06.01.2020 20:14
Değiştirme Tarihi: 06.01.2020 23:13

Ankara'da kar yağışının bugün etkili olması ile birlikte kentte yaşayan veliler ve öğrenciler yarın eğitim öğretimin devam edip etmeyeceğini merak ediyorlar. Ankara'da yarın okullar tatil mi sorusunun merakla cevap ararken, Ankara Valiliği tarafından konu hakkında son dakika açıklaması yapıp, yapmadığı da bir diğer merak konusu. Peki Ankara'da yarın okullar tatil olacak mı?

Ankara'da bugün kar yağışı kentin hemen hemen tüm ilçelerinde etkisini gösterirken, öğrenciler ve veliler Ankara'da yarın okullar tatil mi ve Ankara'da okullar tatil olacak mı sorusunun cevabını internette araştırıyorlar. Resmi kurumların sosyal medya hesabını da takip eden Ankaralıların gözü tatil haberine çevrildi. Peki Ankara'da 7 Ocak salı günü okullar tatil olacak mı? Beklenen açıklama Ankara Valisi Vasip Şahin'den geldi!

Şehirde kar temizleme çalışmaları sürerken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son bilgilere göre kar yağışı çarşamba gününe kadar devam edecek.

ANKARA'DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ? 

Ankara'da bugün için kar tatili ile ilgili resmi bir açıklama gelmezken, şimdi gözler 7 Ocak salı günü 'okullar tatil olacak mı?' sorusunun cevabına çevrildi. Ankara Valisi Vasip Şahin, Twitter hesabından son dakika Ankara'da kar tatili açıklaması yaptı. Açıklama şu şekilde; 

"Meterolojiden alınan son tahmin ve değerlendirmelere göre Ankara genelinde devam eden kar yağışı karla karışık yağmura dönüştüğü ve buzlanma beklenmediği için İlimizde eğitime ara verilmesi düşünülmemektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur."

Haber ile ilgili metin girin!.