Ankara'da kahreden olay! 1 yaşındaki Sudenaz feci şekilde hayatını kaybetti

Ankara Keçiören'de 2 katlı bir binanın bodrum katında çıkan yangında 1 yaşındaki Sudenaz Güngör hayatını kaybetti. Dumandan etkilenen ağabeyi 5 yaşındaki Yunus Emre ve 55 yaşındaki babaanne İmran Günör de hastaneye kaldırıldı. Babaanne ve torunun hastanede tedavi altında olduğu belirtildi. 

Yayınlanma Tarihi: 09.12.2020 15:03
Değiştirme Tarihi: 09.12.2020 15:03
Ankara'da kahreden olay! 1 yaşındaki Sudenaz feci şekilde hayatını kaybetti

Keçiören'in Kamil Ocak Mahallesi'nde bulunan 2 katlı bir binanın bodrum katında sabah saatlerinde yangın çıktı. Yangında, dairede oturan İmran Güngör ve torunları etkilendi. 

İlk müdahale de, yangını fark eden komşular tarafından yapıldı.. Kapıyı kırıp içeri giren Sakine Çakmak, dumanla kaplı odadan 5 yaşındaki Yunus Emre'yi çıkarmayı başarırken, ardından gelen itfaiye ekipleri de yangına müdahalede bulundu. 

Yangın kısa sürede söndürülürken, içerde kalan babanne İmran Güngör ve 1 yaşındaki Sudenaz Güngör, itfaiye ekipleri tarafından çıkarıldı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesini yaptığı iki kardeş ve babaanneleri, daha sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı. Sudenaz Güngör, hastanede doktorların yaptığı müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Yunus Emre Güngör ile İmran Güngör'ün tedavisi ise devam ediyor.

'BÜYÜK ÇOCUĞU ALARAK DIŞARIYA ÇIKTIM'

Yangın sırasında dumanların arasına dalarak Yunus Emre'yi kurtaran Sakine Çakmak, o anları anlattı. Çakmak, yangını fark edince evden çıktığını anlatarak, "Bir ağabey vardı, kapıyı kırmasını istedim, o da kırdı. İçeriye girdim ve büyük çocuğu alarak dışarıya çıktım, ağlıyordu. Küçük çocuğu hiç görmedim" diye konuştu.

Öte yandan yangın sırasında eşiyle ayrı yaşayan çocukların babasının işte olduğu öğrenildi.  Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: DHA